شهرک سازی‌ها آرزوهای فلسطینیان را پر پر می‌کند

کد خبر : #2425
تاریخ انتشار : سه شنبه, 15 تیر 1395 11:46
تعداد بازدید کننده : 625
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
شهرک سازی‌ها آرزوهای فلسطینیان را پر پر می‌کند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
همزمان با افزایش فشارهای رژیم صهیونیستی به مردم فلسطین پس از گسترش حملات به شهرک نشینان، رسانه‌های صهیونیستی از موافقت مسئولان این رژیم با طرح‌ ساخت 800 واحد مسکونی جدید در قدس شرقی خبر دادند.

به گزارش ایسنا، گفته می‌شود در کنار این طرح، رژیم صهیونیستی می‌خواهد 600 خانه در محله عرب نشین قدس بسازد. نهادهای بین‌المللی از جمله سازمان ملل بارها گسترش شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی را عامل گسترش خشونت‌ها و همچنین به بن‌بست رسیدن تلاش‌ها برای صلح عنوان می‌کنند. در همین راستا، نیکولای ملادینف، هماهنگ‌کننده ویژه سازمان ملل در روند صلح خاورمیانه با ارسال توضیحی به رسانه‌ها، با اشاره به گزارش کمیته چهار جانبه صلح در خاورمیانه گفته است: «آیا کسی می‌تواند منکر این قضیه شود که شهرک‌سازی‌های غیرقانونی آرزوهای مردم فلسطین و اسرائیل را نابود می‌کند؟» در گزارش کمیته چهار جانبه صلح از رژیم صهیونیستی خواسته شده به سیاست‌های شهرک‌سازی خود در اراضی اشغالی پایان دهد. از سوی دیگر، رام بن باراک، معاون سابق رئیس موساد گفته است: آنچه اسرائیل از آن با عنوان تروریسم فلسطینی‌ یاد می‌کند، نتیجه طبیعی سیاست‌های شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی است.
ناظران، طرح جدید شهرک‌سازی که از سوی دولت تندروی بنیامین نتانیاهو پیگیری می‌شود را در راستای اعمال فشار به فلسطینیان پس از گسترش حملات به شهرک نشینان صهیونیست در هفته‌های اخیر ارزیابی می‌کنند. این حملات بویژه در شهر الخلیل در کرانه غربی رود اردن رخ داده است. بجز الخلیل، فشارهای رژیم صهیونیستی به مردم غزه ادامه دارد و با وجود پهلو گرفتن کشتی امدادی ترکیه در ساحل اشدود سرزمین‌های اشغالی، هنوز از توزیع این کمک‌ها میان مردم غزه خبری منتشر نشده است.

“ شهرک سازی‌ها آرزوهای فلسطینیان را پر پر می‌کند ”