افغانستان به دلیل استفاده از کودک سرباز باید تحریم نظامی شود

کد خبر : #2416
تاریخ انتشار : یکشنبه, 13 تیر 1395 12:21
تعداد بازدید کننده : 770
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افغانستان به دلیل استفاده از کودک سرباز باید...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مدیر حمایت از حقوق کودکان دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد که باوجود هزینه صدها میلیون دلاری آمریکا برای حمایت از پلیس محلی افغانستان اما کودکان در این نیروها به کار گرفته می‌شود بنابراین دولت کابل باید شامل «تحریم نظامی» شود.

به گزارش تسنیم، «کریستین تودی»، «جو بکر» مدیر حمایت از حقوق کودکان در دیده‌بان حقوق بشر گفت: آمریکا نباید از کشورهایی که از کودکان به عنوان سرباز استفاده می‌کنند، حمایت کند.

حذف نام افغانستان از فهرست کشورهایی که از کودکان به عنوان سرباز استفاده می‌کند موجب شده است تا آمریکا به دلیل «چشم پوشی» متهم شناخته شود.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر طی گزارشی اعلام کرد: شواهدی وجود دارد که پلیس محلی افغانستان از کودکان به عنوان سرباز استفاده می‌کنند.

بکر افزود: آمریکا صدها میلیون دلار برای حمایت از پلیس محلی افغانستان هزینه کرده است با این وجود از کودکان سرباز در نیروهای افغان استفاده می‌شود در نتیجه این کشور باید شامل «تحریم نظامی» قرار گیرد.

وی ادامه داد: دولت افغانستان همچنان از کودکان سرباز استفاده می‌کند در حالی که آمریکا چشم‌های خود را به روی این عمل بسته است.

سال 2011، سازمان ملل و دولت افغانستان توافق نامه‌ای را امضا کردند که طی آن دولت افغانستان متعهد شد از کودکان آسیب دیده از جنگ حمایت کند و از استخدام افراد زیر سن قانونی در نیروهای امنیتی کشور جلوگیری نماید اما متاسفانه به هردلیل این کشور نتوانست تعهدات قبلی خود را درباره این موضوع عملی کند.

“ افغانستان به دلیل استفاده از کودک سرباز باید تحریم نظامی شود ”