یونیسف درباره کودکان عراقی هشدار داد

کد خبر : #2398
تاریخ انتشار : شنبه, 12 تیر 1395 11:51
تعداد بازدید کننده : 609
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
یونیسف درباره کودکان عراقی هشدار داد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سه میلیون و ششصد هزار کودک در عراق در معرض خطر جدی مرگ، مجروح شدن، خشونت جنسی، گروگانگیری و سربازگیری از سوی گروه‌های شبه‌نظامی قرار دارند.

به گزارش واحد مرکزی خبر؛ صندوق کودکان سازمان ملل، یونیسف، در بیانیه‌ای با عنوان «بهایی سنگین برای کودکان» اعلام کرد، طی هجده ماه گذشته به شمار کودکانی که در معرض چنین خطراتی قرار دارند، حدوداً یک میلیون و سیصدهزار نفر افزوده شده است.
یونیسف همچنین عراق را «یکی از خطرناک‌ترین مکان‌های جهان برای کودکان» اعلام کرد. پیتر هاوکینز، نماینده یونیسف در عراق گفت: «کودکان در عراق در معرض خطر قرار دارند و مکرراً و به طور بی‌رحمانه‌ای هدف قرار می‌گیرند».  
یونیسف در این گزارش اعلام کرد، مجموعاً هزار و 496 کودک ظرف دو سال و نیم گذشته در عراق ربوده شده‌اند. این گزارش افزود، بسیاری از این کودکان ربوده شده مجبور به پیوستن به گروه‌های افراطی شدند یا مورد استثمار جنسی قرار گرفتند. هاوکینز افزود: «ربودن کودکان از خانه‌، از مدرسه‌ و خیابان‌ هولناک است. این کودکان از خانواده‌های خود جدا می‌شوند و در معرض سوءاستفاده و بهره‌برداری‌های مشمئزکننده‌ای قرار می‌گیرند».
یونیسف همچنین فاش کرد، بیش از یک میلیون و پانصد هزار کودک عراقی- تقریباً 10 درصد جمعیّت صغیر این کشور- از ابتدای سال 2014 میلادی، اغلب چندین بار آواره شده‌اند. افزون بر این، تقریباً سه میلیون و پانصد هزار کودک که در مناطق درگیر رشد می‌کنند، فرصت تحصیل کردن را از دست می‌دهند. برابر این گزارش، تقریباً از هر پنج مدرسه، یک مدرسه به علت آسیب‌های ساختاری، قابل استفاده نیست.
یونیسف همچنین خواستار اتخاذ اقدامی فوری برای حفظ حقوق کودکان در عراق، خصوصاً توقف کشتار، مثله کردن و ربودن کودکان توسط گروه‌های تکفیری شد.

“ یونیسف درباره کودکان عراقی هشدار داد ”