انجمن پزشکان آمریکا خشونت مسلحانه در این کشور را "بحران" خواند

کد خبر : #2354
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 26 خرداد 1395 15:42
تعداد بازدید کننده : 524
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
انجمن پزشکان آمریکا خشونت مسلحانه در این کشور...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کشتار اخیر اورلاندوی آمریکا به عنوان بدترین حادثه تیراندازی تاریخ این کشور موجب شد تا انجمن پزشکی آمریکا مساله "خشونت‌های مسلحانه" در این کشور را یک "بحران سلامت عمومی" اعلام کرده و از کنگره آمریکا خواهان اعتباراتی برای تحقیق دراین باره شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه اورشلیم پست، انجمن پزشکان آمریکا که به نمایندگی از پزشکان این کشور لابی‌گری می‌‌کند روز سه شنبه اعلام کرد، کنگره آمریکا را تحت فشار قرار خواهد داد تا قانون 20 ساله‌ای را که جلوی تحقیق و پژوهش مراکز پیشگیری و کنترل بیماری‌ها درباره خشونت مسلحانه را گرفته، لغو کند.

بامداد یکشنبه 23 خرداد عمر متین، 29 ساله اقدام به کشتن 53 تن در یک کلوب شبانه در اورلاندو کرد.

انجمن پزشکی آمریکا این سیاست را در نشست سالانه خود در شیکاگو اتخاذ کرد، این انجمن در نشست مذکور خشونت‌های مسلحانه آمریکا را بحرانی خواند که نیازمند راه حل و پاسخی جامع است.

دکتر استیون استک، رئیس انجمن پزشکی آمریکا در بیانیه‌ای گفت: در حالی که هر ساله حدود 30000 زن، مرد و کودک در آمریکا در مکان‌هایی نظیر مدارس ابتدایی، سینماها و تئاترها، محله‌های کار، عبادتگاه‌ها ویا در بخش زنده تلویزیونی با گلوله کشته می‌شوند آمریکا با یک بحران بهداشت عمومی به دلیل خشونت مسلحانه رو به رو است.

در ادامه این بیانیه آمده است: حتی با وجود آن که آمریکا با بحرانی که در هیچ یک از کشورهای توسعه یافته سابقه ندارد رو به رو است اما کنگره همچنان جلوی تحقیقات مرکز پیشگیری و کنترل بیماری‌های آمریکا را که می‌تواند به ما در درک مشکلات مربوطه به خشونت مسلحانه و چگونگی کاستن از آمار بالای کشته‌ها و مجروحان سلاح‌های گرم کمک کند، می‌گیرد.

“ انجمن پزشکان آمریکا خشونت مسلحانه در این کشور را "بحران" خواند ”