آل سعود برای حذف نامش ازلیست ناقضان حقوق کودکان دست به دامن رژیم صهیونیستی شد

کد خبر : #2338
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 19 خرداد 1395 15:42
تعداد بازدید کننده : 777
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
آل سعود برای حذف نامش ازلیست ناقضان حقوق کودکان...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رادیو اوستن اروپا اعلام کرد که عربستان برای حذف عربستان و ائتلاف عربی مشارکت کننده در حمله به یمن از لیست سیاه سازمان ملل از سفیر اسراییل (رژیم صهیونیستی) در سازمان ملل کمک گرفته است.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری نهرین نت به نقل از رادیو اوستن نوشت: حذف ائتلاف سعودی از لیست سیاه سازمان ملل به اعتبار و جایگاه این سازمان بین المللی ضربه سختی زده است. در این گزارش آمده است: تصمیم سازمان ملل و تجدید نظر نسبت به محکومیت اقدامات ائتلاف سعودی - عربی علیه یمنی ها حاکی از بی توجهی دفتر سازمان ملل نسبت به گزارش هایی است که سازمان های بشر دوستانه و حقوقی در خصوص حملات جنگنده - بمب افکن های سعودی با مشارکت جنگنده های اماراتی، بحرینی و اردنی علیه مردم یمن به این سازمان ارائه داده اند.
رادیو اوستن اعلام کرد: با وجود گزارش های موثقی که از سوی دیده بان حقوق بشر ، عفو بین الملل، پزشکان بدون مرز و مشاهدات کارمندان بین المللی در خصوص جنایات ائتلاف سعودی علیه شهروندان و به خصوص کودکان یمنی به سازمان ملل ارائه شده، این اقدام ضربه سنگینی به محافل نمایندگی و هیات های کشورهای جهان در نیویورک زده است.
اغلب این سازمان ها متقاعد شده اند که عربستان با استفاده از لابی غربی و صهیونیستی نام ائتلاف سعودی را از فهرست سیاه خارج کرده و عبدالله المعلمی نماینده عربستان در سازمان ملل از دانی دانون نماینده رژیم صهیونیستی در این سازمان برای حذف نام ائتلاف سعودی - عربی از لیست سیاه سازمان ملل کمک گرفته است.

خشم دیده بان حقوق بشر از اقدام سازمان ملل
فیلیپ پولوپیون جانشین مدیر دیده بان حقوق بشر در این باره گفت: تصمیم دبیر کل سازمان ملل در خصوص حذف ائتلاف سعودی - عربی از لیست سیاه اقدامی بسیار نگران کننده است.
پولوپیون در صفحه اجتماعی خود در توییتر نوشت: اقدام سازمان ملل فصل جدیدی از فروپاشی این سازمان به شمار می رود و عربستان همچنان در لیست سیاه قرار دارد.
وی افزود: دست و پازدن سازمان ملل برای حذف نام عربستان درباره نقض حقوق کودکان یمنی از لیست سیاه یک اقدام سیاسی شرم آور است.
در ادامه این گزارش آمده است: با وجود آن که سخنگوی بان کی مون دبیر کل سازمان ملل گفت که این تصمیم موقتی است و انتظار می رود در آن تجدید نظر گردد، با این حال فعالان حقوق بشر این اقدام سازمان ملل را تقبیح کرده و اعلام کردند که این سازمان بین المللی تسلیم فشارهای غربی و صهیونیستی شده است.

“ آل سعود برای حذف نامش ازلیست ناقضان حقوق کودکان دست به دامن رژیم صهیونیستی شد ”