سازمان ملل متحد ائتلاف عربستان را در لیست سیاه قرارداد

کد خبر : #2313
تاریخ انتشار : یکشنبه, 16 خرداد 1395 12:46
تعداد بازدید کننده : 769
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سازمان ملل متحد ائتلاف عربستان را در لیست سیاه...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دبیرکل سازمان ملل متحد ائتلاف بین المللی متجاوز به یمن به سرکردگی عربستان را به قتل عام کودکان متهم و در لیست سیاه سالانه این سازمان قرار داد.

به گزارش رویترز، 'بان کی مون' دبیرکل سازمان ملل متحد با انتشار گزارشی اعلام کرد: ائتلاف نظامی عربستان سال گذشته مسئول کشته و زخمی شدن 60 درصد از کودکان یمن بوده و در جریان حملات این ائتلاف 510 کودک کشته و 667 کودک دیگر زخمی شده‌اند.
براساس این گزارش ائتلاف عربستان مسئول نیمی از حملات نظامی به مدارس و بیمارستان ها در یمن بوده است. به گزارش رویترز دفتر نمایندگی عربستان در سازمان ملل متحد هنوز به این گزارش واکنش نشان نداده است.
بان کی مون در این گزارش تاکید کرد که با افزایش و گسترش درگیری‌ها (در یمن)، خشونت علیه کودکان به طرز وحشتناکی افزایش یافته است.
عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا از ششم فروردین سال گذشته (1394) حملات گسترده ای را به یمن آغاز کرده است تا «عبد ربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابی های یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.
طبق آمار سازمان ملل، این جنگ از مارس سال گذشته بیش از شش هزار و 400 کشته و دو میلیون و 800 هزار بی خانمان به جا گذاشته است . حملات ائتلاف به تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی یمن آسیب های جدی وارد کرده است.

“ سازمان ملل متحد ائتلاف عربستان را در لیست سیاه قرارداد ”