مهاجران در صورت ثبت نام فرزندانشان در مدارس اخراج نمی شوند

کد خبر : #2271
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 5 خرداد 1395 17:01
تعداد بازدید کننده : 629
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
مهاجران در صورت ثبت نام فرزندانشان در مدارس...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
وزارت کشور: مهاجران در صورت ثبت نام فرزندانشان در مدارس اخراج نمی شوند

به گزارش سازمان دفاع از قربانیان خشونت به نقل از ایران: مدیرکل امور اتباع و مهاجرین وزارت ‌کشور گفت: در صورت برخورد نیروی انتظامی با مهاجران و پناهندگان، آنها با نشان دادن معرفی نامه تحصیلی فرزندانشان و با اعلام اینکه فرزندشان در مدرسه مشغول به تحصیل است، قطعاً نباید اخراج شوند. احمد محمدی‌فر، درباره روند ثبت‌نام دانش‌آموزان مهاجر و پناهنده در کشور  گفت: در حال حاضر یکی از مواردی که در هماهنگی بین دستگاه‌ها مطرح شده، این است که مهاجران و پناهندگانی که فرزندان خود را در مدرسه ثبت‌نام می‌کنند، از اخراج از کشور مصون هستند.
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین وزارت ‌کشور درباره اینکه گفته می‌شود؛ همچنان برخوردهایی با آنها با وجود ارائه معرفی نامه تحصیلی وجود دارد؟ ادامه داد: مهاجران و پناهندگان، با نشان دادن معرفی نامه تحصیلی فرزندانشان به مراجع ذیصلاح و با اعلام اینکه فرزندشان در مدرسه مشغول به تحصیل است، قطعاً نباید اخراج شوند. محمدی فر همچنین درباره وضعیت ثبت‌نام‌های دانش‌آموزان مهاجر، گفت: در سال ۹۴، ۴۸ هزار دانش‌آموز مهاجر ثبت‌نام کردند، ولی ظاهراً تعدادی از این افراد علی رغم ثبت‌نام، به میل خودشان سر کلاس درس حاضر نشدند.
وی ضمن اشاره به این مطلب که معتقدم؛ جمهوری اسلامی ایران در حوزه پناهندگان و مهاجران اقدامات بی‌بدیلی مانند بیمه سلامت این افراد انجام داده است، بیان کرد: در هیچ کجای دنیا شما نمی‌بینید که کشوری پناهنده و مهاجرانش را تحت پوشش بیمه دولتی قرار داده باشد.
او گفت: ما حتی برای پناهندگان امکانات معیشتی خوبی فراهم کردیم، اما جامعه مهاجران ما با این اقدامات و امکاناتی که برای آنها در نظر گرفته شده، مقداری ناآشنا هستند و نیاز دارد، اطلاع‌رسانی بیشتری در این زمینه صورت گیرد.

“ مهاجران در صورت ثبت نام فرزندانشان در مدارس اخراج نمی شوند ”