یونان کمپ بزرگ غیر رسمی پناهجویان را بست

کد خبر : #2269
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 5 خرداد 1395 16:51
تعداد بازدید کننده : 718
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
یونان کمپ بزرگ غیر رسمی پناهجویان را بست
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
همزمان با نشست بین‌المللی سازمان ملل در استانبول با هدف بررسی راه‌های کنترل بحران پناهجویان در اروپا، مقامات یونانی با اعزام بیش از 400 نیروی پلیس شورشی و ممانعت از دسترسی خبرنگاران، عملیات تخلیه و پاکسازی کمپ «ایدومینی» در مرز مقدونیه را آغاز کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از روزنامه انگلیسی تلگراف یکی از سخنگویان دولت یونان گزارش داد: پلیس در این عملیات به استفاده از قوه قهریه متوسل نخواهد شد و انتظار می‌رود این عملیات حدود یک هفته تا 10 روز ادامه یابد. کمپ ایدومینی در نتیجه عبور غیر رسمی پناهجویان و مهاجرانی که راهی اروپا بودند، تشکیل شد و محل نگهداری حدود 8 هزار و 400 نفر از پناهجویان است. پلیس و مقامات دولتی یونان اعلام کرده‌اند که ساکنان این اردوگاه را بتدریج به کمپ‌های سازمان یافته جدید منتقل خواهند کرد. از زمان بسته شدن مرز کشورهای اروپایی و بالکان، بیش از 54 هزار نفر از پناهجویان و مهاجرانی که از فقر و جنگ مجبور به فرار از کشورشان شده‌اند، در یونان که با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کند، گرفتار شده‌اند. بیشتر این افراد اتباعی از سوریه، عراق و افغانستان هستند.
این در حالی است که سازمان ملل در حال برپایی کنفرانسی در استانبول است که راه‌های کنترل موج پناهجویان به سمت اروپا را با حضور مقامات بلندپایه 60 کشور خارجی بررسی کند. در این کنفرانس بان کی مون و آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و بسیاری از رهبران کشورهای جهان حضو دارند. همزمان با این کنفرانس رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در مقاله‌ای در روزنامه گاردین با قدردانی از فعالیت‌های کشورش در ارتباط با پناهندگان و اسکان دادن حدود 3 میلیون پناهجو، خواستار همکاری بیشتر اروپا با ترکیه شد. رئیس جمهوری ترکیه در مقاله انتقادی خود نوشته است: مسئولیت‌های بین‌المللی در بیشتر موارد نادیده گرفته شده و کشورهای جهان چشم‌های خود را بر جنایت‌های رخ داده در منطقه بسته‌اند.

“ یونان کمپ بزرگ غیر رسمی پناهجویان را بست ”