به مناسبت روز جهانی حمایت از قربانیان شکنجه انجام شد؛ برگزاری نشست تخصصی درمان قربانیان...

کد خبر : #221
تاریخ انتشار : سه شنبه, 10 تیر 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 786
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
به مناسبت روز جهانی حمایت از قربانیان شکنجه...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نشست تخصصی درمان قربانیان شکنجه توسط سازمان دفاع از قربانیان خشونت در محل سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد.

نشست تخصصی درمان قربانیان شکنجه توسط سازمان دفاع از قربانیان خشونت در محل سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان دفاع از قربانیان خشونت، این نشست تخصصی که به مناسبت روز جهانی حمایت از قربانیان شکنجه برنامه ریزی شده بود با قرائت پیام دبیرکل سازمان ملل متحد توسط محمد علی رجایی مقدم، سرپرست مرکز اطلاعات همگانی سازمان ملل متحد آغاز شد.
در بخشی از پیام دبیر کل سازمان ملل آمده است:
ممانعت از شکنجه امری قطعی است. کنوانسیون منع شکنجه به صراحت اظهار می دارد که استفاده از شکنجه تحت هر شرایطی مشتمل بر مخاصمات مسلحانه، مبارزه علیه تروریسم، بی ثباتی سیاسی یا دیگر وضعیت های اضطراری غیر قانونی است. تمامی 155 دولتی که این معاهده را به تصویب رسانده اند متعهد شده اند از راه بازجویی کامل و پیگرد قانونی وو آوردن مرتکبین به عدالت خانه فارغ از اینکه مقام اداری آنان چه باشد، با گریز از مجازات مبارزه کنند.آنها همچنین التزام در مورد فراهم آوردن شرایط برای التیام قربانیان و خانواده هایشان را پذیرفته اند.
موضوع کمک به قربانیان خشونت در سوریه نیز بخش دیگری از پیام دبیر کل سازمان ملل بود که بر حمایت صندوق داوطلبانه سازمان ملل از قربانیان خشونت در سوریه تاکید داشت.
بر اساس این گزارش دکتر شهربانو قهاری، عضو هیأت علمی انستیتو روانپزشکی ایران در ادامه این نشست تخصصی با ارائه کارگاه تخصصی روان درمانی قربانیان شکنجه به رویکردهای درمانی کوتاه مدت و بلند مدت در توانبخشی و درمان قربانیان شکنجه اشاره کرد و ضمن تبیین و تشریح این فرایندهای درمانی بر ضرورت به کارگیری شیوه های درمانی موفق برای حمایت از شکنجه دیدگان تاکید کرد.
این استاد انستیتو روانپزشکی ایران در بخش دیگری از کارگاه تخصصی درمان قربانیان شکنجه به تحلیل، تبیین و تشریح مشخصه های شخصیتی شکنجه گران پرداخت و ابعاد شخصیتی افرادی که قربانیان را مورد شکنجه قرار می دهند، تشریح کرد.
در پایان این نشست تخصصی این عضو هیأت علمی دانشگاه به سوالات مطرح شده توسط روانشناسان فعال در حوزه حمایت از قربانیان شکنجه پاسخ داد.

“ به مناسبت روز جهانی حمایت از قربانیان شکنجه انجام شد؛ برگزاری نشست تخصصی درمان قربانیان شکنجه ”