جای آموزش مهارت های اجتماعی در مدارس و مهدهای کودک خالی است

کد خبر : #2203
تاریخ انتشار : سه شنبه, 21 اردیبهشت 1395 11:11
تعداد بازدید کننده : 799
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
جای آموزش مهارت های اجتماعی در مدارس و مهدهای...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: مدارس و مهدهای کودک نیازمند واکسیناسیون آسیب های اجتماعی هستند اما جای آموزش مهارت های اجتماعی در این مکان های آموزشی خالی است.

به گزارش ایرنا،حبیب الله مسعودی فرید روز دوشنبه 21 اردیبهشت ماه افزود: آموزش مهارت های اجتماعی باید در خانواده ها و مهدهای کودک صورت گیرد و اکنون نیز سازمان بهزیستی در بازنگری برنامه های آموزشی مهدکودک این مسائل را در نظر گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: آموزش مهارت های اجتماعی در مهدهای کودک در ستاره دار شدن آنها تاثیرگذار خواهد بود. 
مسعودی فرید تاکید کرد: بسیار مهم است که 12 میلیون دانش آموز در حال تحصیل در مدارس کشور، مهارت های اجتماعی را یاد بگیرند زیرا این مهارت ها مانند واکسیناسیون در برابر آسیب های اجتماعی عمل می کنند.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: همانگونه که با 10 تا 20 درصد پوشش واکسیناسیون بیماری هایی مانند سرخک نمی توان از بروز این بیماری در جامعه پیشگیری کرد، آموزش مهارت های اجتماعی به تعداد معدودی دانش آموز کارساز نیست و باید به همه دانش آموزان، این مهارت ها آموزش داده شود.
مسعودی فرید افزود: 95 درصد کودکان کشور در مدارس ابتدایی حضور دارند و می توانیم واکسیناسیون 95 درصدی آسیب های اجتماعی را از طریق آموزش مهارت های اجتماعی داشته باشیم اما در حال از دست دادن فرصت واکسیناسیون 95 درصدی آسیب های اجتماعی در جامعه هستیم. به آن معنا که واکسن در اختیار هست اما کسی نیست واکسن را بزند. محیط مدرسه باید محیط مهارت های زندگی باشد. مهارت های زندگی با درس هایی مانند فیزیک و شیمی و زبان متفاوت است. نگاه همه پرسنل مدرسه اعم از مدیر، معاون و همه معلم ها باید در درس دادن مبتنی بر حل مساله و تفکر نقاد باشد و اگر موضوعی سر کلاس پیش بیاید معلم باید سرکلاس بتواند مدیریت تحلیل داشته باشد.
مسعودی فرید ادامه داد: در آموزش مهارت های اجتماعی باید یک تکنیک از سوی خانواده و مدرسه استفاده شود؛ موافق این نیستم که مهارت های اجتماعی به عنوان یک درس در مدارس آموزش داده شود.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی گفت: مهارت های اجتماعی می تواند به عنوان یک درس باشد اما فراتر از آن باید به عنوان یک رویکرد در نظر گرفته شود؛ مدرسه ها باید زندگی محور باشند تا کودکان را برای زندگی آینده آماده کنند. مهارت های اجتماعی باید در سربازخانه هایی که سالانه میزبان 400 تا 500 هزار سرباز هستند، آموزش داده شود.
رئیس سازمان بهزیستی اخیرا اعلام کرده، اگر نگاهی به آمار و ارقام آسیب های اجتماعی مانند طلاق، اعتیاد و حاشیه نشینی در پنج تا 10 سال گذشته بیاندازیم تفاوت معناداری در این آمار مشاهده می شود که نشان از روند رو به رشد آسیب های اجتماعی در کشور دارد.

“ جای آموزش مهارت های اجتماعی در مدارس و مهدهای کودک خالی است ”