اروپا و بی تعهدی در قبال کودکان آوارگان

کد خبر : #2185
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 15 اردیبهشت 1395 16:35
تعداد بازدید کننده : 733
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اروپا و بی تعهدی در قبال کودکان آوارگان
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دولت انگلیس از پذیرش 600 آواره خرد سال خوداری می کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، پایگاه اینترنتی وورد سوسیالیست در گزارشی نوشت: این کودکان که بیشتر سوری هستند، اکنون در سواحل اروپا گیرافتاده اند. دولت محافظه کار انگلیس اصلاحیه فراحزبی قانون مهاجرت این کشور را که با پذیرش فقط ششصد خردسال آواره بدون همراه بین یک تا پنج سال موافقت کرده بود، رد کرد. رای هفته گذشته دولت انگلیس نشان داد که مرزهای این کشور برای ورود گربه ها و سگ های آواره ای که از اروپا آورده شده اند، باز است، اما کودکان آواره را نمی پذیرد.
جیمز بروکن شایر وزیر مهاجرت انگلیس با این اصلاحیه مخالفت و استدلال کرد دولت نمی تواند از سیاستی حمایت کند که ناخواسته اوضاعی را ایجاد می کند که در نتیجه آن خانواده ها تصور کنند با فرستادن فرزندان خود بدون همراه و با به خطر انداختن جان آنها در زمان انتقال آنها از گذرگاه های دریایی، می توانند به امتیازاتی دست یابند. وی ادعا کرد : انگلیس به اندازه کافی به کودکان آواره در سوریه و کشورهای همسایه از طریق فراهم کردن کمک های بشردوستانه کمک کرده است.

بلا تکلیفی هزاران کودک آواره

بر اساس قوانین جدید مهاجرت انگلیس، کسانی که «مهاجر غیرقانونی» قلمداد شوند به علت کار در این کشور به بیش از شش ماه زندان محکوم خواهند شد. این در حالی است که اوضاع هزاران آواره از کشورهای جنگ زده در اروپا تکان دهنده است. بر اساس برآوردها دست کم نود و پنج هزار کودک آواره بدون همراه در یک سال گذشته در اروپا درخواست پذیرش کرده اند. سوئد با پذیرش سی و پنج هزار و سیصد و شصت و نه کودک بدون همراه در سال دو هزار و پانزده رتبه نخست پذیرش آوارگان کودک را به خود اختصاص داده است. آلمان با چهارده هزار و چهارصد و سی و نه، اتریش با نه هزار و سیصد و سی و یک و مجارستان با هشت هزار و هشتصد و چهار نفر در رتبه های بعدی قرار دارند. در این میان انگلیس تنها سه هزار و چهل و سه کودک را پذیرفته است. بسیاری از این کودکان در شرایط دشواری زندگی می کنند و رفتار بدی با آنها می شود. در ماه ژانویه، یوروپل- آژانس اطلاعات جنایی اروپا- برآورد کرد تاکنون ده هزار کودک پس از ورود به اروپا گم شده اند. این نهاد هشدار داد: گروه های جنایتکار ، بسیاری از آنها را برای بهره برداری های جنسی و برده داری دزدیده اند.

“ اروپا و بی تعهدی در قبال کودکان آوارگان ”