فعالیت بیش از 2000 سمن در مبارزه با مواد مخدر

کد خبر : #2161
تاریخ انتشار : دوشنبه, 13 اردیبهشت 1395 11:01
تعداد بازدید کننده : 633
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
فعالیت بیش از 2000 سمن در مبارزه با مواد مخدر
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان های مردم نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: بیش از 2000 سمن در مبارزه با مواد مخدر فعال هستند.

به گزارش ایسنا: محمد بیرجندی در کارگاه آموزشی توانمندسازی سازمان‌های مردم نهاد با محوریت کنترل و کاهش تقاضا مواد مخدر و روان گردان، اظهارکرد: دولت باید با همسطح کردن قوانین و ایجاد ساختار مشخص به وظایف خود عمل کند. وی تصریح کرد: اولین وظیفه بخش غیردولتی در مبارزه با مواد مخدر داشتن آگاهی نسبت به موضوع، مدیریت تخصصی و آگاهی به ماهیت مسئله است.

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی وسازمان‌های مردم نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: باید با همسو شدن سمن‌ها با دولت و باور به مدیریت عملیاتی گام‌هایی در راستای مبارزه با مواد مخدر برداریم.

بیرجندی داشتن برنامه‌های پیشنهادی را برای توانمندسازی سمن‌ها لازم دانست و افزود: در سال گذشته غربال سمن‌ها در حوزه اعتیاد که بیش از 2800 نفر بودند انجام شد و اکنون تعداد سمن‌های فعال در مبارزه با مواد مخدر به 2200 سمن رسید.  هر سازمان مردم نهادی که بیشتر بتواند در قالب شیوه‌های ارائه شده فعالیت داشته باشد در سامانه رتبه‌بندی مبارزه با اعتیاد لحاظ می‌شود.

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم نهاد ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان اینکه در پایان برنامه ششم 25 درصد باید به سمن‌های حوزه‌های مختلف اضافه شود، افزود: امسال چهار برنامه حمایتی درباره سمن‌ها ابلاغ و در برنامه شماره دو چارچوبی برای ارزیابی سمن‌ها ارایه شد. حمایت از فکر، برنامه و توان سمن‌ها زمینه مناسبی را به وجود آورده تا بخش دولتی و غیردولتی در کنار هم قرار گیرند.

“ فعالیت بیش از 2000 سمن در مبارزه با مواد مخدر ”