مشکلی برای ارائه خدمات به زنان معتاد نداریم

کد خبر : #2154
تاریخ انتشار : شنبه, 11 اردیبهشت 1395 16:43
تعداد بازدید کننده : 676
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
مشکلی برای ارائه خدمات به زنان معتاد نداریم
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: این سازمان هیچ مشکلی برای ارائه خدمات به زنان معتاد در کشور ندارد.

به گزارش ایرنا، حبیب الله مسعودی فرید با اشاره به موضوع زنان متجاهر (کارتن خواب) افزود: براساس قانون شهرداری، ستاد مبارزه با موادمخدر و وزارت بهداشت به عنوان متولیان ارائه خدمات به زنان معتاد هستند اما سازمان بهزیستی نیز برای ارائه خدمات مشاوره ای و مددکاری هیچ مشکلی ندارد.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور خاطرنشان کرد: در خصوص مددکاران که آمار کل آنها در کشور به دو تا سه هزار نفر می رسد، هیچ مشکلی برای همکاری با سازمان های یادشده و ارائه خدمات به معتادان به ویژه زنان معتاد نداریم.
وی اضافه کرد: اکنون در مرکز شهید محلاتی 34 بانوی معتاد بهبود یافته با فرزندانشان هستند همچنین پارسال 100 کودک با داشتن پدر و مادر دارای اعتیاد، به مراکز شبه خانواده بهزیستی تحویل داده شد.
مسعودی فرید با بیان اینکه سازمان بهزیستی پذیرای زنان معتاد است، ادامه داد: مصوبه مجلس شورای اسلامی که 30 میلیار ریال از اعتبارات حوزه زنان به این سازمان بوده است، نیز برای زنان آسیب پذیر هزینه خواهد شد که امیدواریم گامی موثر در جهت کاهش مشکلات این زنان باشد.
وی خاطرنشان کرد: می بایست این گونه زنان برای بهتر رسیدگی شدن به وضعیت شان در گروه های کوچک نگهداری شوند تا ارائه خدمات با کیفیت بالاتری به این قشر صورت گیرد.
معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور ابراز امیدواری کرد با تخصیص اعتبارات به موقع و رسیدگی بیشتر مسئولان بتوان روز به روز از آمار معتادان زن در جامعه را کاهش داد، چرا که با کاهش آسیب های اجتماعی در میان زنان، از مشکلات خانواده نیز کاسته خواهد شد.
براساس آمار ستاد مبارزه با موادمخدر، یک میلیون و 325 هزار نفر در کشور مصرف کننده موادمخدر هستند که 10 درصد آنان را زنان تشکیل می دهند و از مجموع 13 تا 15 هزار معتاد متجاهر (کارتن خواب)، تعدادی از آنان نیز زن هستند.

“ مشکلی برای ارائه خدمات به زنان معتاد نداریم ”