گزارش آنروا از آوارگی 75 هزار فلسطینی در جنگ غزه

کد خبر : #2141
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 8 اردیبهشت 1395 13:41
تعداد بازدید کننده : 627
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گزارش آنروا از آوارگی 75 هزار فلسطینی در جنگ غزه
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
گزارش آژانس کمک رسانی سازمان ملل به آوارگان فلسطینی ( آنروا) حاکی است شمار شهروندان نوار غزه در فلسطین که همچنان بر اثر تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به غزه در سال 2014 آواره اند بالغ بر 75 هزار تن است.

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، بر اساس گزارش آژانس آنروا تحت عنوان اوضاع فوق العاده در نوار غزه ،رژیم صهیونیستی در تجاوز اخیر به غزه بیش از نیم میلیون فلسطینی را مجبور به ترک خانه های خود واسکان در مدارس دولتی و پناهگاههای غیر رسمی آنروا کرد.
این در حالی است که برخی خانواده های فلسطینی دیگر خانواده ها را در خانه خود اسکان دادند. این گزارش می افزاید در حالی که بیشتر آوارگان پناهگاه های خود را پس از برقراری آتش بس در آگوست ( مرداد) 2014 ترک کردند حدود 90 هزار تن از آنها همچنان آواره و تاکنون چندین بار انتقال داده شده اند. این گزارش افزود: بیش از 80 درصد خانواده های آواره برای گذران زندگی خود در سال گذشته وام گرفته و با آن مواد غذایی تهیه کردند در حالی که استفاده از مواد غذایی در میان آنها 40 درصد کاهش یافته است.
بر اساس این گزارش 62 ونیم درصد خانواده های آواره در خانه های استیجاری زندگی می کنند و ترس بیرون کردن آنها از این خانه ها پیوسته وجود دارد. گزارش آنروا بر اساس اطلاعات دفتر هماهنگی امور انسانی وابسته به سازمان ملل (اوچا) در سرزمین های اشغالی منتشر و به وضعیت 16 هزار خانواده فلسطینی آواره بر اثر تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه در تابستان 2014 پرداخت. رژیم صهیونیستی بی اعتنا به قطعنامه های سازمان ملل و واکنش های جهانی، همچنان به شهرک سازی، اشغال سرزمین های فلسطینی، تخریب خانه و کاشانه فلسطینی ها و کشتار در فلسطین اشغالی ادامه می دهد. از آغاز انتفاضه قدس در اکتبر سال گذشته (مهرماه 94) تاکنون، 212 فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان و شهرک نشینان صهیونیست در کرانه باختری، نوار غزه و سرزمین های اشغالی به شهادت رسیده اند.

“ گزارش آنروا از آوارگی 75 هزار فلسطینی در جنگ غزه ”