سازمان ملل: اروپا مانع شهرک سازی غیرقانونی رژیم صهیونیستی شود

کد خبر : #2086
تاریخ انتشار : یکشنبه, 22 فروردین 1395 11:10
تعداد بازدید کننده : 680
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سازمان ملل: اروپا مانع شهرک سازی غیرقانونی رژیم...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
فرستاده سازمان ملل در سرزمین‌های فلسطینی گفت: اتحادیه اروپا باید فشار سیاسی بر اسرائیل را به خاطر تسریع روند تخریب خانه‌های فلسطینی‌ها در کرانه باختری که مغایر با قوانین بین المللی است، افزایش دهد.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، ارتش اسرائیل از ابتدای سال 2016 تاکنون بیش از 540 خانه فلسطینی ها را در کرانه باختری مصادره یا تخریب کرده که این رقم از کل موارد سال 2015 میلادی بیشتر بوده است. اقدامات رژیم صهیونیستی فشار زیادی بر وضعیت زندگی فلسطینی ها وارد کرده است. روبرت پایپر دستیار دبیر کل سازمان ملل و فرستاده سازمان ملل در اراضی فلسطینی از رهبران اروپایی خواسته است تا به این اقدامات تل آویو واکنش نشان دهند. وی در مصاحبه با رویترز گفت: ما وارد فاز جدید آزاردهنده ای از تقابل بین قوانین بین المللی و اشغال کرانه باختری از سوی اسرائیل روبرو شده ایم.

ارتش اسرائیل که از زمان جنگ خاورمیانه در سال 1967 میلادی، کرانه باختری رود اردن را در اشغال دارد، اعلام کرده است که تخریب خانه های فلسطینی ها را به این علت انجام می دهد که ساخت و سازها در این مناطق غیر قانونی بوده است. پایپر افزود: روند تخریب ها از رکوردهای بی سابقه قبلی نیز فراتر رفته است و این در شرایطی است که فعلا در چهارمین ماه سال قرار داریم. ما نگران ادامه این روند تا پایان امسال هستیم. حدود 140 پروژه که با کمک نهادهای خیریه ساخته شده، از سوی ارتش اسرائیل تخریب شده است. بیش از 200 هزار یورو سرمایه گذاری اروپا در این تخریب ها از بین رفته و 600 نفر از مردم نیز خانه های خود را از دست داده اند.

وی گفت: اسرائیل فلسطینی ها را مجبور کرده تا از بخش هایی از کرانه باختری دور شوند تا به شهرک سازی های خود در این مناطق ادامه دهد. این در شرایطی است که ساخت و ساز شهرک های صهیونیستی در این مناطق بر اساس قوانین بین المللی، غیر قانونی است. پایپر اظهار داشت: اتحادیه اروپا باید راهبرد خود را برای پاسخ دادن به این اقدامات اسرائیل، اعلام کند. این یک اقدام تحریک آمیز است و نمی تواند بی پاسخ بماند. وی ضمن زیر سئوال بردن منطق اسرائیل برای این تخریب ها، گفت: اسرائیل عملا به فلسطینی ها شانس واقعی نمی دهد تا بتوانند مجوزی برای ساخت و ساز در این منطقه داشته باشند.

“ سازمان ملل: اروپا مانع شهرک سازی غیرقانونی رژیم صهیونیستی شود ”