افزایش سوء استفاده جنسی ازکودکان انگلیس

کد خبر : #2056
تاریخ انتشار : شنبه, 22 اسفند 1394 11:25
تعداد بازدید کننده : 707
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افزایش سوء استفاده جنسی ازکودکان انگلیس
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
گزارش یک نهاد مدافع کودکان در انگلستان حاکی از رشد 30 درصدی اذیت و آزار و سوءاستفاده جنسی از کودکان در این کشور در سال گذشته میلادی است.

به گزارش ایرنا، براساس بررسی های صورت گرفته توسط نهاد 'جامعه ملی برای جلوگیری از ظلم به کودکان'( ان اس پی سی سی ) که در روزنامه گاردین منتشر شد، در سال 2015 میلادی درمجموع 45 هزار و 456 مورد حمله جنسی به کودکان در انگلستان به ثبت رسیده که به طور میانگین 124 مورد در روز بوده است.
براساس بررسی یادشده که مبتنی بر گزارش های داده شده به پلیس انگلستان بوده و در چارچوب قوانین آزادی اطلاعات منتشرشده است، نزدیک به 11 هزار تن از قربانیان یادشده زیر ده سال و 2 هزار و 409 نفرشان پنج ساله و کمتر بوده اند.
گزارش نهاد یادشده مؤید آن است که 32 هزار و 675 مورد از سوءاستفاده ها و اذیت و آزارهای جنسی صورت گرفته در سال گذشته میلادی بر روی دختران و 8 هزار و 387 موردش بر روی پسران بوده است. گاردین در گزارشی در این خصوص نوشت: 'آلن واردل' مسوول سیاست گذاری نهاد 'ان اس پی سی سی' می گوید: سوءاستفاده جنسی از کودکان درواقع نوعی سوءاستفاده از قدرت است. قربانیان مجبور به سکوت هستند و اگر حتی مطلبی در این خصوص بگویند کمتر کسی باور می کند.
این روزنامه افزود: به گفته 'آلن واردل' اینترنت نیز راهی جدیدی برای سوءاستفاده از کودکان فراهم ساخته است. گاردین عنوان کرد: مقامات پلیس انگلستان نگران از این هستند که افزایش میزان سوءاستفاده جنسی کودکان ریشه در استفاده عاملان این گونه اقدامات شنیع از شبکه های آنلاین برای شناسایی قربانیانشان داشته باشد. درهمین حال به گفته گروه های حامی کودکان در انگلستان آمار اعلامی در مورد سوءاستفاده جنسی از کودکان در این کشور به مراتب کمتر آمار واقعی است. به گفته آنها پدیده کودک آزاری در انگلیس همانند کوه یخی است که آمارهای منتشرشده تنها بخش بیرونی این کوه یخی را نشان می دهد. نهاد مدنی 'کمیسیار کودکان'، در آذر ماه گذشته در گزارشی برآورد کرده بود که از آوریل سال 2012 میلادی تا مارس 2014 میلادی بیش از 450 هزار کودک در انگلیس مورد اذیت و آزار جنسی قرارگرفته اند. این نهاد مدنی مدافع کودکان با بیان اینکه شکایت های رسمی ثبت شده در این دوره زمانی در حدود 50 هزار مورد بوده است، می گوید: تخمین زده می شود که 85 درصد از موارد کودک آزاری در انگلیس که نوعاً مرتبط با اعضای خانواده و آشنایان آنها هست، به مقامات مسوول گزارش نمی شود. براساس این گزارش، آمار اعلامی در مورد سوءاستفاده جنسی از کودکان در انگلیس، یک هشتم آمار واقعی است.

“ افزایش سوء استفاده جنسی ازکودکان انگلیس ”