انتقاد کمیسر عالی حقوق بشر از رژیم آل خلیفه

کد خبر : #2052
تاریخ انتشار : شنبه, 22 اسفند 1394 11:19
تعداد بازدید کننده : 582
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
انتقاد کمیسر عالی حقوق بشر از رژیم آل خلیفه
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل ضمن انتقاد از دولت بحرین به خاطر رفتار سرکوبگرانه شدیدش در قبال مخالفان، خواستار اجرای اصلاحات بنیادی توسط رژیم منامه شده است.

به‌گزارش ایرنا، زید رعد الحسین کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد ضمن انتقاد از دولت بحرین به خاطر رفتار سرکوبگرانه شدیدش در قبال مخالفان، خواستار اجرای اصلاحات بنیادی توسط رژیم منامه شده است.

وی ضمن انتقاد از موارد مکرر دستگیری مخالفان در بحرین، اینگونه اقدامات را نشانه عزم رژیم برای سرکوب فعالان حقوق بشری در این کشور دانست. این مقام ارشد سازمان ملل، که سخنرانی اصلی سالانه خود را در شورای حقوق بشر سازمان ملل در شهر ژنو سوئیس ایراد می‌کرد، ضمن درخواست از دولت و دادگاه‌های بحرین برای توقف صدور احکام ناقض تابعیت مخالفان، این کشور عربی حوزه خلیج فارس را نیازمند اجرای اصلاحات اساسی و بنیادی دانست. مردم دموکراسی خواه بحرین اکنون بیش از چهار سال است که با برگزاری تظاهرات اعتراضی در شهرها و روستاها خواهان مشارکت خود در نظام سیاسی کشور هستند. رژیم حاکم آل خلیفه در عوض با حمایت عربستان سعودی متحد اصلی خود با سرکوب شدید معترضان دست‌کم صدها نفر را کشته و هزاران تن دیگر از جمله رهبران ارشد مخالفان را زندانی کرده است.

دادگاهی در بحرین پنجشنبه ضمن صدور احکام حبس ابد برای سه معترض اعلام کرد که آنان در جریان تظاهراتی که در ماه نوامبر 2014 برگزار شد به یک اتوبوس حمله کرده بودند. این دادگاه معترض دیگری را نیز به اتهامات مشابه به 15 سال زندان محکوم کرد. دادگاه با این حال توضیح نداد که چطور ممکن است که این چهار تن اتوبوسی را آتش زده باشند و هیچ یک از مسافران آسیبی ندیده باشد. دادستان احمد حمادی همچنین گفت که چهار فرد مزبور بزرگراهی را نزدیک روستای سنابس مسدود کرده بودند.

“ انتقاد کمیسر عالی حقوق بشر از رژیم آل خلیفه ”