اظهارات مولاوردی درخصوص زنان

کد خبر : #2042
تاریخ انتشار : سه شنبه, 18 اسفند 1394 13:09
تعداد بازدید کننده : 694
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
اظهارات مولاوردی درخصوص زنان
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: دو سال است که در حوزه زنان و خانواده تلاش می‌کنیم اما هنوز نتوانسته‌ایم به نقطه مطلوب برسیم.

به گزارش ایسنا،شهیندخت مولاوردی در نشست مدیران کل دفاتر امور بانوان سراسر کشور که در استانداری تهران برگزار شد، افزود: تلاش می‌کنیم برنامه‌های خود را با شعار سال 95 که هنوز اعلام نشده، همسو کنیم. هدف همه ما اثربخشی برنامه‌هاست.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به روز جهانی زن گفت: روزهای جهانی فرصتی برای ایجاد حساسیت برای بیان دستاوردها و چالش‌هایی است که با آن روبه‌رو هستیم. هر کشوری به روز جهانی زن با توجه به دیدگاه‌های فرهنگی خود می‌نگرد و این روز فرصتی برای بیان دغدغه‌ها و دردهای مشترک زنان دنیا و زنان جهان اسلام و همبستگی با این دردها و تلاش مضاعف برای تامین جایگاه شایسته زنان است. معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به پرداختن روز جهانی زن در سال جاری به «زنان پناهجو» اظهار کرد: زنان پناهجو به ویژه زنان پناهجوی منطقه درگیر انواع خشونت‌ها و افراطی‌گری‌ها هستند و از جمله آنان به زنان سوری و افغان می‌توان اشاره کرد. زنانی که به علت سوءاستفاده از نام دین، درگیر این وضعیت شده‌اند. امیدواریم با تلاش‌های جهانی به ویژه کوشش‌های کشورهای اسلامی، بتوانیم در جهت بهبود وضعیت این زنان گام‌های موثرتری برداریم. مولاوردی با اشاره به مقارن شدن هفته زن با ایام نوروز گفت: هفته زن از 11 فروردین تا 18 فروردین 95 برگزار می‌شود و تدارک ویژه‌ای برای این ایام دیده‌ایم و در این جهت دستورالعملی را به استان‌ها ارسال کرده‌ایم. در این هفته تلاش می‌کنیم در جهت معرفی شخصیت چند جانبه حضرت فاطمه زهرا (س) تلاش کنیم و به معاصرسازی شخصیت ایشان برای نسل جوان بپردازیم. به گونه‌ای که ایشان به عنوان الگویی برای همه نسل‌ها و عصرها مطرح شود، البته تا پایان سال 95 نیز هفته زن خواهیم داشت.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت: با تمام موانع و چالش‌هایی که در دو سال اخیر با آن مواجه بوده‌ایم، توانسته‌ایم با همکاری‌های مدیران کل امور بانوان کارهای خود را پیش ببریم؛ البته منظور از موانع، فشارهایی است که علاوه بر امور جاری به حوزه زنان وارد شد که عملکرد امور بانوان به ویژه خودم را نشانه رفته بود. معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امیدواریم مجلس بتواند با ایفای نقش اساسی خود در قانون‌گذاری گام‌های اساسی را در حوزه زن و خانواده بردارد. مولاوردی تاکید کرد: انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نشان داد که سرمایه اجتماعی در حال ترمیم است و اعتماد مردم پاسخی به عملکرد و شفافیت دولت بود، بنابراین وظیفه ماست که در جهت حفظ و ارتقای سرمایه اجتماعی کوشش کنیم چراکه سرمایه اجتماعی یک شبه به دست نمی‌آید چراکه سرمایه اجتماعی ممکن است یک شبه تخریب شود ولی ترمیم آن ممکن است سال‌ها به طول بی‌انجامد. معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه مشارکت حداکثری در تمام مراحل برنامه‌ریزی و اجرا باید ادامه یابد، اظهار کرد: مردم سالاری از پای صندوق‌های رای به وجود می‌آید و باید تلاش کنیم برنامه‌ها را با هم پیش ببریم و در انتخابات شورای اسلامی و ریاست جمهوری این روند را ادامه دهیم. مجلس دهم فرآیندی از تفکرات موجود در جامعه است و ما انتظار داریم مجموع مطالبات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی را در دستور کار قرار دهیم و در حوزه زنان و خانواده قوانینی تصویب نکند که پس از مدتی نیاز به ترمیم داشته یا قابلیت اجرایی نداشته باشد. به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست، شهاب‌الدین چاووشی، معاون سیاسی اجتماعی استانداری تهران با اشاره به جمعیت تهران، گفت: 13 میلیون نفر در تهران در مساحتی کمتر از یک درصد کشور زندگی می‌کنند، البته مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم بتوانیم با تلاش مدیران خوب و دلسوز در جهت رفع آنها تلاش کنیم. وی با اشاره به دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: عقلانیت ملت مهر تاییدی بر این انتخابات است و امیدواریم این روند منشاء اصلاح امور باشد و زمینه توسعه کشور به واسطه حضور مردم ادامه یابد.

“ اظهارات مولاوردی درخصوص زنان ”