فراخوان سازمان ملل برای دانش آموزان

کد خبر : #2034
تاریخ انتشار : سه شنبه, 18 اسفند 1394 12:44
تعداد بازدید کننده : 719
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
فراخوان سازمان ملل برای دانش آموزان
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سازمان ملل متحد فراخوانی را برای دانش آموزان جهت دریافت کمک هزینه تحصیلی و جایزه نقدی در راستای آرمان توسعه پایدار منتشر کرد.

به گزارش ایرنا، در این فراخوان آمده است: به عنوان بخشی از تلاش سازمان ملل متحد برای ارتقا مشارکت دانش آموزان در درک آرمان های توسعه پایدار، مرکز ارتباطات علمی سازمان ملل متحد (UNAI) با اعضای خود در دانشگاه دیپلماسی و روابط بین الملل ستون هال همکاری می کند.
این مرکز، دانش آموزان دبیرستانی را دعوت می کند تا بتوانند بخشی از راه حل بوده و با شرکت در چالشی مرتبط با آرمان های توسعه پایدار، منفعت همگانی را تامین کنند.
در ادامه این فراخوان آمده است: این مسابقه به گونه ای طراحی شده تا دانش آموزان را در تفکر در مورد نیاز های جامعه و کره زمین تشویق کند تا بتوانند نمایندگانی برای این تغییر بوده و آرمان های توسعه ی پایدار را بپذیرند.
دانش آموزان سراسر دنیا ، شامل دانش آموزان ایرانی، دعوت می شوند تا با ارائه متن 300 تا 500 کلمه ای به زبان انگلیسی رویکرد مبتکرانه یا ایده ای برای رسیدن به این آرمان ها را شرح دهند.
در این فراخوان نوشته شده است: همچنین آنان می توانند ایده ای در راستای افزایش آگاهی و تغییرات مرتبط با یک یا چند آرمان را ارائه دهند.
پیشنهادها می تواند برای یک پروژه، نهضت یا یک خیریه باشند که حامی دست یابی به یک یا تعداد بیشتری از آرمان ها است.
این پیشنهادات می توانند در سطح محلی یا جهانی با تمرکز بر مدارس، جامعه اطراف، دولت، کشور یا منطقه ای از جهان مطرح شوند.
در ادامه این فراخوان با بیان اینکه متن ها بایستی به صورت مختصر تشریح کننده ایده و رویکرد مورد نیاز برای اجرایی کردن طرح ها باشند، آمده است: دانش آموزان باید در متن خود شرح دهند که چگونه این ایده در دست یابی به اهداف آرمان های توسعه پایدار مفید خواهد بود.
آخرین مهلت ارسال آثار نیمه شب (به وقت نیویورک )، 27 - 28 مارس ( 8 و 9 فرودین 1395) خواهد بود.
فینالیست ها با بهترین ایده ها برنده جوایز نقدی و کمک هزینه تحصیلی برای حضور در دانشگاه ستون هال می شوند.
جایزه نقدی می تواند در اجرایی کردن ایده در منطقه ای از جهان که برای ارائه دهنده ایده بیشترین اهمیت را برخوردار است و یا ایجاد آگاهی در مورد آرمان های توسعه پایدار صرف شود.
جایزه نفر اول دو هزار و 500 دلار وجه نقد و 10 هزار دلار کمک هزینه تحصیلی ( سالانه دو هزار و 500 دلار ) برای حضور در دانشگاه ستون هال، جایزه نفر دوم هزار دلار وجه نقد همراه با 6 هزار دلار کمک هزینه تحصیلی ( سالانه یک هزار و 500 دلار ) کمک هزینه تحصیلی برای حضور در دانشگاه ستون هال خواهد بود.
در پایان این فراخوان آمده است: هر کدام از سایر فینالیست ها چهار هزار دلار کمک هزینه تحصیلی ( سالانه هزار دلار ) دریافت خواهند کرد.

“ فراخوان سازمان ملل برای دانش آموزان ”