1400 زن فلسطینی در زندان های صهیونیستی

کد خبر : #2032
تاریخ انتشار : سه شنبه, 18 اسفند 1394 12:02
تعداد بازدید کننده : 1121
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
1400 زن فلسطینی در زندان های صهیونیستی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
« عبدالناصر فروانه» رئیس واحد بررسی های کمیته امور اسیران و آزادگان فلسطینی گفت: اشغالگران اسرائیلی از شروع انتفاضه الاقصی در سپتامبر سال 2000 میلادی تاکنون 1403 زن فلسطینی را بازداشت و زندانی کرده اند.

به گزارش ایرنا، فروانه که به مناسبت روز جهانی زن سخن می گفت ، خاطرنشان کرد: در میان زنان فلسطینی بازداشت شده ، مادران ، زنان مسن، زنان باردار ، دانشجو، دختران کم سن و سال، فعالان مدنی و نمایندگان مجلس قانون گذاری وجود دارد و تاکنون چهار زن فلسطینی در زندان های صهیونیستی و در شرایطی بسیار سخت وضع حمل کرده اند.
عضو کمیته اداره امورنوارغزه با اشاره به ادامه آزار و اذیت و شکنجه زنان فلسطینی در زندان های صهیونیستی، تاکید کرد که تعدادی از زنان فلسطینی توسط صهیونیست ها به شهادت رسیده و یا زخمی شده اند.
وی تصریح کرد: صهیونیست ها با گسترش انتفاضه قدس حملات خود علیه زنان فلسطینی را افزایش داده و در مدتی کوتاه 118 زن فلسطینی را بازداشت کردند و اکنون 9 زن فلسطینی مجروح در شرایط سختی در زندان های صهیونیستی به سر می برند.
فروانه گفت که اکنون 57 زن فلسطینی در زندان های صهیونیستی به سر می برند و 13 تن از آنها کودک می باشند و « دیما الواوی» ( 12 ساله) از شهرک حلحول شهرستان الخلیل از جمله آنها است.
این مقام فلسطینی افزود: دیما به چهار و نیم ماه زندان و پرداخت 8 هزار شیکل جریمه محکوم شده و در زندان صهیونیستی موسوم به « شارون» می باشد.
وی با بیان این که « خالده جرار» از نمایندگان مجلس فلسطین به 15 ماه زندان محکوم شده است، گفت که « لینا الجربونی» ساکن مناطق اشغالی سال 1948 هم از 14 سال قبل تاکنون در زندان های صهیونیستی است.
فروانه تاکید کرد که زنان فلسطینی در زندان های صهیونیستی در شرایط بسیار سختی به سر می برند و از کمترین حقوق انسانی خود بی بهره هستند اما صهیونیست ها نتوانسته اند اراده آنها را بشکنند و آنها به مقاومت ادامه داده و تعدادی مبادرت به اعتصاب غذا کرده اند.
« شادیه ابوغزاله» اولین شهید انقلاب معاصر فلسطین است که در سال 1968 در شهر نابلس هنگام آماده سازی بمب به شهادت رسیده و « فاطمه برناوی» هم نخستین زن فلسطینی است که در سال 1967 میلادی بعداز نصب بمب در یک سینمای صهیونیستی در شهر قدس بازداشت و بعداز تحمل ده سال زندان آزاد شد.
فروانه به مناسبت روز جهانی زن ، خواستار افزایش تلاش ها برای کاهش رنج های زنان فلسطینی ناشی از جنایات صهیونیست ها به ویژه زنان اسیر فلسطینی شد.

“ 1400 زن فلسطینی در زندان های صهیونیستی ”