پیمایش نگرش‌های جوانان تکرار می‌شود

کد خبر : #2028
تاریخ انتشار : سه شنبه, 18 اسفند 1394 11:33
تعداد بازدید کننده : 596
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
پیمایش نگرش‌های جوانان تکرار می‌شود
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
سرپرست مرکز مطالعات وزارت ورزش و جوانان با اشاره به انجام پیمایش ارزش‌ها و نگرش‌های جوانان در سال ۹۵ گفت: با توجه به تغییرات جامعه، موضوع فضای مجازی و ازدواج سفید در این پیمایش مورد توجه است.

به گزارش مهر،محمدرضا فضلی، با بیان اینکه پیمایش سنجش ارزش‌ها و نگرش‌های جوانان هر ۳ سال یکبار باید انجام شود، افزود: سال آینده این پیمایش باید تکرار شود که با توجه به تحولات اجتماعی و نیازهای روز جوانان، گویه‌ها و سؤالات این پیمایش هم دچار تغییرات جزئی خواهد شد. وی ادامه داد: در سال‌های اخیر نقش، جایگاه و تأثیرگذاری فضای مجازی در زندگی جوانان بسیار تغییر کرده و نیاز است این تحولات، مجدد مورد بررسی قرار گیرد. همچنین مسأله ازدواج سفید به عنوان یکی از آسیب‌های اجتماعی جوانان احتمالاً در این پیمایش مورد توجه قرار می‌گیرد.
وی در خصوص نتایج پیمایش ارزش‌ها و نگرش‌های جوانان که طی ۳ سال گذشته انجام شد، اضافه کرد: این پیمایش گویه‌های مختلفی دارد و یک پژوهش گسترده است. تاکنون بخش هایی از نتایج توصیفی و آماری آن اعلام شده است. این نتایج توصیفی در اختیار ستادهای استانی و ستاد وزارتخانه جوانان قرار گرفته است اما نتایج تحلیلی آن از سوی پژوهشگران در حال تهیه است که امیدواریم بزودی منتشر شود.
فضلی تأکید کرد: با توجه به نتایج پیمایش پیشین، پرسش‌های پیمایش سال ۹۵ در دست تدوین است و نهایی نشده اما کلیات آن در شورای پژوهش مورد تصویب قرار گرفته و اعتباراتی به آن اختصاص یافته است.
وی افزود: پژوهش سال ۹۵ از اردیبهشت ماه کلید می‌خورد و برنامه داریم پیمایش اصلی در تابستان انجام شود اما هنوز در مورد انجام پیمایش مقدماتی با پژوهشگران طرف قرارداد به نتیجه نرسیده‌ایم.

“ پیمایش نگرش‌های جوانان تکرار می‌شود ”