تعداد کودک سربازان داعش 3 برابر شده است

کد خبر : #2014
تاریخ انتشار : یکشنبه, 9 اسفند 1394 14:51
تعداد بازدید کننده : 811
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
تعداد کودک سربازان داعش 3 برابر شده است
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
براساس یک گزارش آمریکایی تعداد کودکانی که طی سال گذشته میلادی در کنار داعش جنگیده و کشته شده‌اند، در مقایسه با برآوردهای قبلی دوبرابر شده است.

به گزارش ایسنا، در گزارش صادره از سوی "مرکز مبارزه با تروریسم" ارتش آمریکا آمده است، تعداد کودکانی که در کنار داعش جنگیده و کشته شده‌اند، در سال میلادی گذشته در مقایسه با برآوردهای قبلی دوبرابر شده است.

براساس این گزارش 89 کودک که سنشان حدود هشت تا 18 سال بوده، در جبهه‌های نبرد کشته شده‌اند و تعداد کودکانی که در نبردهای سال گذشته مشارکت داشتند، سه برابر سال 2014 است. طبق اطلاعاتی که این مرکز منتشر کرده، در فاصله زمانی ژانویه 2015 تا ژانویه 2016 ، 39 درصد از این کودکان در انفجارها با خودروهای بمب گذاری شده و 33 درصد در درگیری‌ها کشته‌ شده‌اند. چارلی وینتر، یکی از تدوین کنندگان این گزارش اعلام کرد که تعداد کشته شدگان بسیار بیشتر از این آمار است و این تعداد آماری است که داعش در سال گذشته اعلام کرد و این گمان می‌رود که 60 درصد از آنها حدود 12 تا 16 سال سن داشته‌اند و شش درصد از آنها حدود هشت تا 12 سال سن داشتتند. یکی از کوچک‌ترین عاملان انتحاری که در گروه نوجوانان در محدوده سنی 8 تا 12 سال بود، در ماه میلادی گذشته در حلب در حمله‌ای انتحاری که مخالفان سوری را هدف قرار داد، کشته شد و داعش تصویری از وی را منتشر کرد که در حال خداحافظی با پدرش بود.

“ تعداد کودک سربازان داعش 3 برابر شده است ”