روز جهانی عدالت اجتماعی

کد خبر : #1995
تاریخ انتشار : شنبه, 1 اسفند 1394 16:19
تعداد بازدید کننده : 741
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
روز جهانی عدالت اجتماعی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
فراخوان بان کی مون برای دسترسی همه مردم به فرصت ها

به گزارش  یونیک: دبیرکل سازمان ملل متحد در پیامی به مناسبت روز جهانی‌ عدالت اجتماعی‌ 20 فوریه 2016 برابر با 1 اسفند 1394 خواستار تضمین توانایی دسترسی‌ همه مردم، بدون تبعیض، به فرصت‌ ها برای بهبود زندگی‌ خود و دیگران شد.
متن کامل پیام بان کی مون به شرح زیر است:
روز جهانی‌ عدالت اجتماعی‌ ضرورت ایجاد آینده‌ای همراه با کرامت برای همگان را روشن می‌سازد. 
جامعه جهانی‌ با رهنمون های دستورکار ۲۰۳۰ برای توسعه پایدار، دستورکار اقدام آدیس آبابا و موافقت‌نامه پاریس در مورد تغییرات اقلیمی، متعهد شده است تا سال ۲۰۳۰ از راه سیاست‌های موثر اجتماعی‌، اقتصادی و زیست محیطی یکپارچه به فقر پایان بخشد.
این طرح‌های کلی مشخص برای دنیایی بهتر، ابزارهایی گران بها و دیدگاهی قدرتمند برای برآوردن نیاز‌های نسل امروز در اختیار آنان قرار می‌دهد، بدون آن‌که توانایی نسل‌های آینده برای تأمین نیازهایشان را به مخاطره اندازد.
عدالت اجتماعی‌ باید در مرکز تلاش‌های ما قرار گیرد. همچنان که محرومیت و نابرابری رو به افزایش است، باید برای تضمین توانایی دسترسی‌ همه مردم، بدون تبعیض، به فرصت‌ ها برای بهبود زندگی‌ خود و دیگران، تلاش کنیم.
باید جوامعی‌ فراگیر بسازیم، کار شرافتمندانه را ارتقا بخشیم، از حداقل های حمایت اجتماعی‌ پشتیبانی کنیم و مردم به حاشیه رانده شده را در امور مشارکت دهیم.
در تمامی تلاش‌های مان، مشارکت ضروری است. توسعه پایدار تنها با مشارکت فعال دولت‌ها، پارلمان‌ها، کارمندان، کارگران، جامعه مدنی، بخش خصوصی و سایر عوامل تغییر ممکن می‌گردد.
بیایید برای ساختن گذرگاه‌های جدید یکپارچه برای توسعه اجتماعی، زیست محیطی و اقتصادی ریشه‌دار در عدالت اجتماعی‌ تلاش کنیم و آینده ای بهتر برای همگان را وعده دهیم.

“ روز جهانی عدالت اجتماعی ”