انگلیس هزاران پناهجوی کودک را اخراج کرد

کد خبر : #1984
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 28 بهمن 1394 15:28
تعداد بازدید کننده : 604
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
انگلیس هزاران پناهجوی کودک را اخراج کرد
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مسئولان امور مهاجرت انگلیس فاش کردند که دو هزار و 748 پناهجوی کودک و نوجوان را که قبلا وارد این کشور شده بودند، در 9 سال گذشته به زادگاهشان از جمله کشورهای جنگ زده ای شامل افغانستان، سوریه و عراق بازگردانده اند.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری اسپوتنیک روسیه به نقل از وزارت کشور انگلیس اعلام کرد: هزاران نفر از پناهجویان کودک که بدون همراهی افراد بزرگسال در سالهای گذشته وارد این کشور شده بودند، به کشورهای درگیر جنگ و خشونت بازگردانده شده اند.
این پناهجویان کودک پس از ورود به سن 18 سالگی و پس از سالها اقامت در انگلیس اخراج شدند. این درحالی است که بسیاری از آنها در انگلیس به مدرسه رفته اند و دیگر ارتباطی با خانواده هایشان ندارند. بر اساس گزارش مرکز روزنامه نگاری تحقیقی لندن، برخی از اتباع افغان اخراج شده، اعلام کرده اند که پس از بازگشت به کشورشان مورد تعقیب، آزار و اذیت و حتی آدم ربایی از سوی طالبان قرار گرفته اند. این مرکز اعلام کرد: مقامات دولتی انگلیس هنوز آمار واقعی اخراجی ها را اعلام نکرده اند. آمار رسمی تا نوامبر 2015 (آبان و آذر 94) تعداد پناهجویان اخراجی را کمتر از میزان واقعی نشان می دهد. «لوئیس های/ Louise Haigh» عضو حزب کارگر انگلیس، این آمار را «شوکه کننده» خواند و از دولت خواست این اقدام «شرم آور» را بررسی کند. «تیموتی فارون» رهبر حزب دمکرات لیبرال انگلیس نیز گفت که بسیاری از این کودکان که اکنون دیگر به سن نوجوانی رسیده اند تا قبل از اخراج شدن، در جامعه انگلیس ادغام شده بودند. به نوشته اسپوتنیک، اخراج ها در نتیجه این افشاگری متوقف شده است اما وزارت کشور انگلیس اصرار دارد که این روند ادامه یابد. سخنگوی وزارت کشور انگلیس در این زمینه گفت: همه تقاضاها برای ماندن پناهجویان در انگلیس بر اساس صلاحیت های فردی آنها از جمله سن متقاضی، طول مدت اقامتش در انگلیس و نیز توانایی شان برای ادغام در این جامعه و غیره ارزیابی می شود. مسئولان امور مهاجرت انگلیس از این که گزارش دقیقی درباره افراد اخراج شده نداده اند، عذرخواهی کرده اما اشاره کرده اند که این به دلیل بروز برخی خطاها در روند اخراج ها بوده است. لوئیس های، با این حال درباره تمایل دولت درباره جلوگیری از اخراج «گروهی از افراد بسیار آسیب پذیر» به کشورهای جنگ زده شان ابراز تردید کرد و گفت: وزیران مذکور چگونه می توانند مدعی شوند که در نظام مهاجرت کشور از افراد آسیب پذیر محافظت می شود در حالی که آنها حتی نمی دانند قرار است از چه تعداد از آنها محافظت شود.

“ انگلیس هزاران پناهجوی کودک را اخراج کرد ”