ضرورت استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد برای تحقق حقوق شهروندی

کد خبر : #1955
تاریخ انتشار : یکشنبه, 18 بهمن 1394 14:18
تعداد بازدید کننده : 658
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ضرورت استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
عباسی گفت: ایجاد و تشکیل کلینیک های حقوق شهروندی اهمیت بسیاری دارد که با هماهنگی شهرداری ها قرار است در سرای محلات این کلینیک ها دایر شود.

به گزارش میزان، محمود عباسی در همایش حقوق شهروندی و گفتمان اسلامی با طرح این سوال که برای اجرایی کردن حقوق شهروندی چه باید انجام دهیم؟ گفت: همه وظیفه دارند برای احقاق حقوق شهروندی تلاش کنند و حاکمیت باید برای تحقق آن بسترسازی کند.

وی ادامه داد: باید ساز وکارهای اجرای حقوق شهروندی ایجاد شود و بهترین گزینه برای پرداختن به این موضوع NGOها هستند که 10 هزار NGO در کشور شکل گرفته و می تواند به حقوق شهروندی بپردازند و در ماده 66 قانون آیین دادرسی کیفری در استفاده از ظرفیت ان جی یوها تأکید شده است.

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری افزود: بحث آموزش در حقوق شهروندی اهمیت بسزایی دارد و حقوق شهروندی متعلق به وزارت دادگستری یا قوه قضائیه نیست و همه دستگاه های مسئول اجرای آن هستند و وزارت دادگستری می تواند نقش هماهنگ کننده داشته باشد.

عباسی ادامه داد: با هماهنگی که با سازمان مدیریت و برنامه ریزی داشتیم بحث آموزش حقوق شهروندی را در دستگاه های سراسر کشور ایجاد کردیم، از طرفی ایجاد و تشکیل کلینیک های حقوق شهروندی نیز اهمیت بسزایی دارد و که در جلسه ای با سازمان مدیریت و برنامه ریزی این موضوع را مطرح کردیم.

معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزارت دادگستری در پایان خاطر نشان کرد: با هماهنگی شهرداری قرار است کلینیک حقوق شهروندی در سرای محلات دایر شود و تفاهم نامه ای با کانون وکلای دادگستری منعقد کردیم که کارآموزان و دانشجویان حقوق در این کلینیک ها مشاوره دهند.

“ ضرورت استفاده از ظرفیت سازمان های مردم نهاد برای تحقق حقوق شهروندی ”