10 هزار کودک آواره در اروپا مفقود شده اند

کد خبر : #1942
تاریخ انتشار : یکشنبه, 11 بهمن 1394 14:38
تعداد بازدید کننده : 730
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
10 هزار کودک آواره در اروپا مفقود شده اند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
5 هزار تن از کودکان آواره در ایتالیا و هزار کودک دیگر نیز در سوئد مفقود شده‌اند.

10 هزار کودک آواره در اروپا مفقود شده اند !به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از سایت اینترنتی پرس تی وی ، بنا بر اعلام پلیس اروپا ، بیش از 10 هزار کودک آواره که تنها به این قاره آمده‌اند ، مفقود شده‌اند.
برایان دونالد رئیس ستاد یوروپل ، روز شنبه در مصاحبه با روزنامه انگلیسی آبزرور هشدار داد یک «سازمان تبهکاری» پیشرفته در سراسر اروپا در پی آوارگان است. دونالد افزود 5 هزار تن از کودکان آواره در ایتالیا و هزار کودک دیگر نیز در سوئد مفقود شده‌اند. وی ادامه داد: «از تمامی آنها برای بهره کشی در کارهای خلاف استفاده نخواهد شد؛ ممکن است برخی از آنها را به خانواده‌هایشان تحویل دهند. ما نمی‌دانیم آنها (کودکان) کجا هستند، چه می‌کنند و با چه کسی هستند.»
رئیس ستاد یوروپل خاطر نشان کرد این کودکان بعد از ثبت اطلاعات خود در حوزه‌های دولتی مفقود شده‌اند. دونالد تاکید کرد: «صحبت از 270 هزار کودک است. تمامی آنها تنها به اروپا نیامده‌اند، اما شواهدی داریم که نشان می‌دهد بسیاری از آنان بدون همراه (به اروپا) آمده‌اند.» وی افزود برآورد 10 هزار کودک مفقود شده محافظه‌کارانه است و رقم واقعی ممکن است بیشتر باشد. بنا بر اعلام سازمان «کودکان را نجات دهید»، حدود 26 هزار کودک بدون همراه در سال گذشته میلادی وارد اروپا شدند. به گزارش رسانه‌های سوئدی، بسیاری از کودکان بدون همراه مفقود شده‌اند و درباره اینکه بعد از ناپدید شدن چه بر سر آنان می‌آید «اطلاعات بسیار اندکی» در دسترس است. یوروپل نیز بر این باور است که 27 درصد از آوارگانی که سال 2015 وارد اروپا شدند، کمتر از 18 سال سن داشتند. به گزارش آبزرور، شمار کودکان آواره که بعد از ورود به اروپا ناپدید می‌شوند، ظرف یک سال گذشته 2 برابر شده است.

 

“ 10 هزار کودک آواره در اروپا مفقود شده اند ”