حمایت تحصیلی از 25 هزار کودک خیابانی و بدسرپرست

کد خبر : #1940
تاریخ انتشار : یکشنبه, 11 بهمن 1394 14:32
تعداد بازدید کننده : 838
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
حمایت تحصیلی از 25 هزار کودک خیابانی و بدسرپرست
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی گفت: از دولت اجازه گرفته‌ایم تا از ۲۵هزار کودک در معرض آسیب زیر ۱۰سال که ممکن است به دلایل اقتصادی به مدرسه نیایند حمایت کنیم.

به گزارش ایسنا، علی باقرزاده درباره برنامه نهضت سواد آموزی در تحت پوشش قراردادن کودکان ۶تا سال ۱۰بازمانده از تحصیل اظهارکرد: اساسنامه نهضت سواد آموزی که مصوبه مجلس شورای اسلامی است اجازه آموزش به کودکان زیر ۱۰سال را به ما نمی‌دهد.

وی افزود: از دولت اجازه گرفته‌ایم کودکان در معرض آسیب که از نظر روانشناختی گروه سنی ۶تا ۱۷سال را شامل می شود با همین استدلال که عبارت کودک آمده، آن‌هایی که در معرض آسیب هستند و به دلایل اقتصادی ممکن به مدرسه نیایند تحت پوشش قرار دهیم.

وی ادامه داد: تعداد ۲۵هزار نفر از کودکان در معرض آسیب را هدف گذاری کرده‌ایم تا حمایت و پشتیبانی شوند. رئیس سازمان نهضت سواد آموزی با بیان اینکه سیاست ما حمایت از این کودکان است تا ورودی به چرخه بیسوادی در نهضت سواد آموزی بسته شود خاطر نشان کرد: شیوه نامه آن ابلاغ شده است و در سال ۹۵ اجرایی می شود.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، باقرزاده تصریح کرد: در این طرح مقرر شد با همکاری بخش غیردولتی و وزارت کار، کودکان کار، کودکان خیابانی و کودکان بدسرپرست که به‌دلیل عدم پرداخت پول بیمه، لوازم‌التحریر و لباس فرم مدرسه از تحصیل بازمی‌مانند، تحت پوشش قرار گیرند.

“ حمایت تحصیلی از 25 هزار کودک خیابانی و بدسرپرست ”