درخواست کامرون درباره نابرابری نژادی در دادگاه های انگلیس

کد خبر : #1938
تاریخ انتشار : یکشنبه, 11 بهمن 1394 10:53
تعداد بازدید کننده : 738
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
درخواست کامرون درباره نابرابری نژادی در دادگاه...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس از یک نماینده پارلمان این کشور خواسته است در مورد نابرابری نژادی در دادگاه های انگلیس تحقیق کند.

به گزارش ایرنا به نقل از 'بی بی سی'، 'دیوید لمی'، از نمایندگان حزب کارگر در مجلس عوام انگلیس، از سوی نخست وزیر دعوت شده تا ضمن تحقیق در این زمینه، هرگونه 'تبعیض نژادی و ملیتی' احتمالی در محاکم قضایی را مستند کند و تا بهار سال آینده آن را به دفتر نخست وزیری و پارلمان این کشور تحویل دهد.
در جریان صدور دستور این تحقیق، کامرون گفته دانشگاه های انگلیس هم باید آمارهای پذیرش و درصد و مشخصات قومی و نژادی دانشجویان خود را گزارش کنند. بنا بر گزارش دفتر نخست وزیری انگلیس، آمارها نشان می دهد دادگاه های این کشور برای جرایم مشابه غیرسفیدپوست ها را در 61 درصد موارد گناهکار و به مجازات زندان محکوم کرده اند در حالی که این آمار برای سفیدپوستان 56 درصد بوده است. روز شنبه (30 ژانویه - 10 بهمن) دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس، همزمان با اعلام این تصمیم گفت: 'این غیرقابل قبول است که شما چون سیاه پوست هستید احتمالا شانس بیشتری برای زندانی شدن دارید در برابر یک سفیدپوست. ما باید به این موضوع رسیدگی کنیم و اگر تبعیضی صورت گرفته آن را از بین ببریم.'
قرار است نتیجه این تحقیق و تفحص بهار سال آینده (2017) منتشر شود.

“ درخواست کامرون درباره نابرابری نژادی در دادگاه های انگلیس ”