همایش ملی «اعتدال زنان و توسعه»

کد خبر : #1904
تاریخ انتشار : سه شنبه, 6 بهمن 1394 16:46
تعداد بازدید کننده : 854
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
همایش ملی «اعتدال زنان و توسعه»
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده، با اعلام برنامه های کمیته زنان ستاد دهه فجر، از بسیج جامعه زنان، وزارت خانه های ورزش و جوانان و آموزش و پرورش، به عنوان دستگاه هایی یاد کرد که بیشترین برنامه را در دهه فجر دارند.

به گزارش ایرنا شهیندخت مولاوردی در نشست خبری کمیته زنان ستاد دهه فجر گفت: برنامه های 29 استان برای دهه فجر به این کمیته ارسال شده و 23 دستگاه اجرایی برنامه هایی را در سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ارائه می کند که بسیج جامعه زنان، وزارت خانه های ورزش و آموزش و پرورش بیشترین برنامه ها را دارند و از میان استان ها نیز فارس بالاترین آمار در این زمنیه به خود اختصاص داده است.
وی با اشاره به مهمترین برنامه های پیش بینی شده در حوزه زنان، به برگزاری دومین همایش ملی اعتدال با عنوان، «اعتدال، زنان و توسعه» اشاره کرد و افزود: این همایش با حضور مقامات عالی رتبه در هفدهم بهمن ماه با همکاری سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار خواهد شد.
رییس کمیته زنان و خانواده ستاد دهه فجر با اشاره به نقش و تاثیر زنان در پیروزی انقلاب اسلامی، به کلامی از حضرت امام خمینی (ره) استناد کرد و گفت: زنان بیش از مردان در انقلاب نقش داشته اند و با حضور میلیونی خود در راهپیمایی ها نقش آفرین بوده اند و رهبر معظم انقلاب نیز چالش مهم کشور را اقتصاد می دانند و ما انتظار داریم از ظرفیت نیروی انسانی و کارآمد برای خلق حماسه های اقتصادی از توان زنان غلفت نشود و معتقدیم زنان می توانند جزو پیشروهای توسعه کشور باشند.
مولاوردی، محور برنامه های این کمیته را در روز هفدهم بهمن دانست که به عنوان «انقلاب اسلامی، تحکیم بنیاد خانواده، جوانان و سبک زندگی اسلامی- ایرانی» نامگذاری شده و گفت: برنامه های دستگاه های اجرایی در حوزه ستادی با 2 هزار و 590 برنامه و در استان ها با 73 هزار و 447 برنامه و در مجموع برنامه های این کمیته بالغ بر 76 هزار برنامه در ایام دهه فجر خواهد بود.
وی با اشاره به تحولات اخیر در زمینه اجرای برجام اظهار امیدواری کرد تا شرایط تحقق اهداف و وعده های دولت یازدهم فراهم شود و افزود: امیدوارم در ایام باقیمانده از دولت تدبیر و امید شاهد تحقق این برنامه ها در سیاست داخلی باشیم و در سال همدلی و همزبانی دولت و ملت توجه داشته باشیم که به نیمه راه سند چشم انداز 20 ساله رسیده ایم.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: ما می توانیم با یک بازخوانی از وضعیت موجود به این موضوع نیز توجه داشته باشیم که فقط 10 سال فرصت داریم تا به اهداف جامعه ایرانی 1404 دست یابیم.
رئیس کمیته زنان ستاد دهه فجر گفت: در حوزه زنان و خانواده در 37 سال گذشته وضعیت ثابتی نداشته ایم و گاهی دستخوش سلایق دولت ها بوده و اکنون به رغم همه پیشرفت ها هنوز متاثر از توسعه نامتوازن در کشور است و امیدواریم با اجرای برنامه های پنج ساله توسعه و سند چشم انداز به یک ثبات در این حوزه برسیم.
وی از حضور در مراسم افتتاحیه بازارچه خیریه انجمن بانوان دیپلمات های وزارت امور خارجه از هفتم تا نهم بهمن در مرکز آموزش و پژوهش های بین المللی وزارت امور خارجه، حضور در مراسم تجدید میثاق با حضرت امام خمینی (ره) به همراه هیات دولت در 11 بهمن، بازدید از شرکت مادرتخصصی فرودگاه های کشور و آشنایی با توانمندی جامعه زنان شاغل در این مرکز در 13 بهمن به عنوان برخی از برنامه های دهه فجر کمیته زنان یاد کرد.
مولاوردی افزود: هفتمین نشست منطقه ای ترویج همکاری های شبکه ای سازمان های مردم نهاد در 19 بهمن و افتتاح تالار تخصصی منابع زنان و خانواده کتابخانه ملی را در 20 بهمن خواهیم داشت.
دیدار با ایثارگران زن و خانواده معظم شهدا، افتتاح مرکز معاضدت قضایی و حمایت حقوقی از زنان و خانواده در استان سیستان و بلوچستان، حمایت و مشارکت در برگزاری دومین مرحله از مسابقات قهرمانی گرندپری با شرکت 12 تن از برجسته ترین بانوان شطرنج باز جهان از 22 بهمن تا 4 اسفند در تهران از دیگر برنامه هایی است که به گفته رئیس کمیته زنان ستاد دهه فجر تدارک دیده شده است.
وی همچنین گفت: برگزاری سه کارگاه آموزشی با موضوع اندیشه های حضرت امام خمینی(ره) و فعالیت های زنان در انقلاب اسلامی، برگزاری کارگاه آموزشی تولید اشتغال زایی و بازاریابی، برگزاری کارگاه آموزشی خانواده و کارگاه آموزشی سلامت، اجرای طرح ملی دانش افزایی و توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در قالب اردوهای یک روزه از دیگر برنامه های این کمیته است.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: تجلیل از خانواده های شهدای مدافع حرم، تجلیل از بانوان ورزشکار در المپیک و پاراالمپیک، تجلیل از 40 بانوی فرهیخته روستایی، برگزاری کرسی آزاداندیشی پیرامون تبیین عفاف و حجاب، برگزاری دومین نشست بصیرت افزایی زن و جامعه کنونی در ایام دهه فجر برگزار خواهد شد.
وی در ادامه از افتتاح 9 بوستان زنان و یک بازارچه خوداشتغالی برای ساماندهی زنان سرپرست خانوار و کودکان کار خبر داد و گفت: اولین سالن ورزشی بانوان در استان هرمزگان افتتاح می شود و جشنواره فرهنگی ورزشی نیز در این استان برگزار می شود و 300 صندوق اعتبارات خورده روستایی در 15 استان کشور افتتاح خواهد شد.

“ همایش ملی «اعتدال زنان و توسعه» ”