ایران مقابله جهانی با خشونت و افراط گرایی را خواستار شد

کد خبر : #19
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 26 آذر 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 1383
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ایران مقابله جهانی با خشونت و افراط گرایی را...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نماینده کشورمان در سازمان ملل با اشاره به افزایش فعالیت های تروریستی در جهان بر نیاز فوری، همانگ و قاطع جامعه جهانی برای مقابله با پدیده خشونت و افراط گرایی تاکید کرد.

نماینده کشورمان در سازمان ملل با اشاره به افزایش فعالیت های تروریستی در جهان بر نیاز فوری، همانگ و قاطع جامعه جهانی برای مقابله با پدیده خشونت و افراط گرایی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، حسین دهقانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد در نشست روز دوشنبه مجمع عمومی این سازمان در سخنانی، با اشاره به شرایط فعلی منطقه خاور میانه و افزایش اقدامات تروریستی، بر اهمیت دو قطعنامه ای که با موضوع صلح و گفت وگو در همین نشست به تصویب رسید، تاکید کرد.

وی با یاد آوری رنج مردم عراق و سوریه، ابراز امیدواری کرد که آرمان ها و ایده های مندرج در این دو قطعنامه باعث کاهش حمایت برخی کشورها و جریانات سیاسی از گروه های تروریستی شود.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران برای هر تلاشی که در جهت ارتقای صلح، مدارا، گفت وگو و تفاهم در میان فرهنگ ها، مذاهب و تمدن ها صورت گیرد، اهمیت ویژه ای قائل است.

نماینده کشورمان با اشاره به طرح ابتکاری دکتر روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی سال گذشته سازمان ملل متحد که به تصویب قطعنامه «جهانی علیه خشونت و افراط گرایی خشونت بار» به صورت اجماع منجر شد، حمایت گسترده کشورها از این ایده را نشانة اهمیت این موضوع در منظر کشورهای جهان و نیاز فوری به اقدام قاطع و هماهنگ جامعة جهانی برای پرداختن به پدیده افراط گرایی خشونت آمیز دانست.

وی اظهار کرد، تحولاتی که از زمان تصویب این قطعنامه تا کنون صورت گرفته گواهی بردرستی این ابتکار و ضرورت اقدام فوری از سوی همه کشورها برای مهارکردن افراط گرایی خشونت آمیز به شمار می رود.

دهقانی با اشاره به برگزاری نخستین کنفرانس بین المللی «جهان علیه خشونت و افراط گرایی» در هفته گذشته در تهران با حضور نمایندگان بیش از 50 کشور جهان، اعلام کرد که بیانیه نهایی این کنفرانس به زودی به صورت سند سازمان ملل متحد به ثبت خواهد رسید.

وی افزود: در جهان کنونی نمی توان نیروهای اهریمنی را در یک منطقه خاص محصور نگاه داشت.

وی گفت: خشونت، افراط گرایی خشونت آمیز و فرهنگی که این پدیده ها را تغذیه می کند همانند بیماری های مهلکی مثل ابولا و آنفولانزا مسری هستند و مانند انتشار گازهای گلخانه ای بر همه کرة زمین تاثیر می گذارند.

به گفته سفیر کشورمان در سازمان ملل، در شرایطی که چالش های مقابل صلح به شکلی جهانی در آمده اند، هر گونه اقدامی علیه آنها نیز باید جهانی باشد.

وی در پایان با اشاره به اینکه برای پیروزی در نبرد میان اعتدال و افراط گرایی لازم است که افکار و دیدگاه ها عوض شوند، گفت: «افراط گرایان خشن که فکر می کنند فقط آنها حق زیستن دارند، به لحاظ ذهنی با صلح در جنگ هستند. هیچ دینی به پیروان خود نمی آموزد که فقط آنها حق حیات دارند. کشتن انسان های بی گناه به نام دین، تحریف بی شرمانه دین است».

“ ایران مقابله جهانی با خشونت و افراط گرایی را خواستار شد ”