سازمان ملل: نگرانی‌های امنیتی اردن را درباره 17 هزار آواره درک می‌کنیم

کد خبر : #1866
تاریخ انتشار : سه شنبه, 29 دی 1394 12:53
تعداد بازدید کننده : 587
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
سازمان ملل: نگرانی‌های امنیتی اردن را درباره 17...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کمیسیونر ارشد سازمان ملل در امور آوارگان در جریان بازدید از کمپ زعتری در اردن تاکید کرد که نگرانی‌های امنیتی امان را که موجب شده تعداد کمتری آواره از کشور جنگ‌زده سوریه وارد آن شوند، درک می‌کند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، فیلیپو گراندی، کمیسیونر ارشد سازمان ملل متحد در امور آوارگان که به کمپ زعتری در نزدیکی مرز سوریه رفته بود، گفت: ما نگرانی‌های امنیتی اردن را درک کرده و از آن قدردانی می‌کنیم.

اردن تاکید دارد که هویت تازه‌واردان را با جدیت بررسی می‌کند تا اطمینان حاصل کند که تمام آنها آواره هستند و نه تروریست‌هایی که قصد نفوذ به اردن را دارند.

براساس برآوردها، شمار آوارگان سوری 16 هزار تن است؛ در همین حال گراندی می‌گوید که این رقم به بالای 17 هزار تن رسیده است.

در حال حاضر اردن به صورت روزانه تنها به ده‌ها تن اجازه عبور می‌دهد. هفته گذشته حدود 16 هزار آواره در طرف سوریه مرز تجمع کرده و منتظر عبور از مرز بودند.

گراندی گفت: مساله آوارگان در حال پیچیده شدن با مسائل امنیتی است. این واقعیتی است که ما باید آن را مدیریت کنیم. ما به طرف اردنی گفتیم که به محض اینکه نگرانی‌های امنیتی مرتفع شد و آوارگان به درستی بررسی شدند و مشخص شد که خطری وجود ندارد، آنها باید سریعا وارد خاک اردن شوند. واکنش اردنی‌ها نیز مثبت بود.

این دیپلمات ایتالیایی گفت که ژنو ماه مارس میزبان کنفرانسی است تا کشورهای میزبان برای آوارگان سوری پیدا کند و پیش از آن هم در چهارم فوریه کنفرانس جمع‌آوری پول در لندن برگزار می‌شود.

“ سازمان ملل: نگرانی‌های امنیتی اردن را درباره 17 هزار آواره درک می‌کنیم ”