ایران یکی از چهار کشورمیزبان بیشترین پناهنده در جهان

کد خبر : #1850
تاریخ انتشار : شنبه, 26 دی 1394 14:32
تعداد بازدید کننده : 722
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ایران یکی از چهار کشورمیزبان بیشترین پناهنده در...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
بر اساس جدید ترین گزارش سازمان ملل متحد، جمهوری اسلامی ایران به همراه پاکستان، اردن و لبنان میزبان بیشترین پناهنده در جهان است که عمده آنان ملیت های افغان، سوری و سومالیایی دارند.

این گزارش با عنوان " روند میزان مهاجرت بین المللی: بازبینی 2015 " توسط اداره امور اجتماعی و اقتصادی سازمان ملل متحد تهیه شده است که سه شنبه در مقر این سازمان در نیویورک به وسیله یان الیاسون، قائم مقام دبیرکل سازمان ملل متحد طی نشست خبری معرفی شد. 

الیاسون تاکید کرد مسئله مهاجرت یکی از چالش های مهمی است که سازمان ملل متحد برای دورنمای جهان در نظر دارد. ایشان افزود هنگامی که می خواهیم به مسائل مهاجرت و پناهندگی بپردازیم، مهم است از حقایق در باره آن ها آگاه باشیم.

وی گفت تعداد مهاجران بین المللی در سراسر جهان در حال افزایش است. درسال 2000 تعداد 173 میلیون مهاجر بین المللی وجود داشت که این رقم در 2010 به 222 میلیون نفر و در 2015 به تعداد 244 میلیون مهاجر افزایش یافت. در این گزارش آمده است نزدیک به دو سوم مهاجران بین المللی در اروپا (76 میلیون) یا آسیا (75 میلیون) زندگی می کنند. آمریکای شمالی سومین تعداد زیاد مهاجران بین المللی (54 میلیون) را دارد و زنان نیمی از مهاجران را در جهان تشکیل می دهند. دو سوم مهاجران بین المللی در 20 کشور دنیا زندگی می کنند که بیشترین آنان در ایالات متحده آمریکا با یک پنجم کل تعداد مهاجران و سپس آلمان، روسیه و عربستان سعودی به سر می برند.

قائم مقام دبیر کل سازمان ملل متحد اظهار داشت پولی که مهاجران ازکار در کشورهای میزبان به کشورهای مبدا خود ارسال می کنند، دو تا سه برابر کمک های رسمی توسعه ای است که مبالغ ارسالی از تلاش ها برای سلامت و آموزش در کشور های مبدا حمایت می کند.

“ ایران یکی از چهار کشورمیزبان بیشترین پناهنده در جهان ”