درخواست یونیسف و سازمان بهداشت جهانی برای پایان محاصره غیرنظامیان در سوریه

کد خبر : #1847
تاریخ انتشار : شنبه, 26 دی 1394 14:10
تعداد بازدید کننده : 715
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
درخواست یونیسف و سازمان بهداشت جهانی برای پایان...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
یونیسف و سازمان بهداشت جهانی از طرف‌های درگیر سوری خواستند تا برای نجات غیرنظامیانی که در شهرک‌های محاصره شده با سوءتغذیه و بیماری‌های مزمن دست و پنجه نرم می‌کنند، وارد عمل شده و به محاصره این شهرک‌ها پایان دهند.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت اینترنتی النشره، علاء العلوان، مدیر دفتر سازمان بهداشت جهانی در منطقه‌ و پیتر سلامه، مدیر دفتر خاورمیانه‌ی صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) در در بیانیه مشترکی اعلام کردند که اجازه دادن به ورود کمک‌های انسانی به شهرک‌های محاصره شده الفوعه، کفریا و مضایا اقدامی است که ما از آن استقبال می کنیم.

در این بیانیه آمده است: درگیری میان طرف‌های سوری همچنان ادامه دارد و این طرف‌ها مانع رسیدن کمک‌های انسانی به غیرنظامیان به عنوان یک تاکتیک جنگی می‌شوند و این نقض قانون بین المللی محسوب می‌شود. کودکان و افراد گرفتار در این مناطق از سوء تغذیه و بیماری های مزمن رنج می‌برند برای همین اگر کمک‌های انسانی فورا به دست این افراد نرسد سوء تغذیه افزایش یافته و شاهد مرگ و میر تعداد زیادی از ساکنان خواهیم بود. در این بیانیه تأکید شده است: فرصتی که برای رساندن کمک‌های بشردوستانه ایجاد شده کافی نیست و باید فورا به محاصره ساکنان شهرک‌های سوریه پایان داده شود. یونیسف و سازمان بهداشت جهانی از تمامی طرف‌های درگیر سوری خواستند به قوانین بین المللی احترام گذاشته و اجازه ورود فوری کمک‌های انسانی را بدهند. وزارت خارجه روسیه نیز از تمامی طرف‌های سوری خواست تا اجازه ورود کمک‌ها به شهرک‌های محاصره شده را بدهند.

“ درخواست یونیسف و سازمان بهداشت جهانی برای پایان محاصره غیرنظامیان در سوریه ”