گزارش دیده‌بان حقوق بشر از ۱۰۰ روز انتفاضه قدس

کد خبر : #1839
تاریخ انتشار : دوشنبه, 21 دی 1394 10:20
تعداد بازدید کننده : 389
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
گزارش دیده‌بان حقوق بشر از ۱۰۰ روز انتفاضه قدس
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
مرکز دیده‌بان حقوق بشر اروپا- مدیترانه با انتشار گزارشی از ۱۰۰ روز انتفاضه قدس، از رژیم صهیونیستی خواست به خشونت علیه فلسطینی‌ها پایان دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، از اول اکتبر ۲۰۱۵ تا هشتم ژانویه سال ۲۰۱۶ میلادی ۱۵۰ فلسطینی از جمله ۲۷ کودک و ۷ زن توسط رژیم صهیونیستی به شهادت رسیده‌اند که رژیم اشغالگر پیکر ۲۴ نفر از آنها را تاکنون تحویل نداده است.
در این مدت ۱۵ هزار و ۷۵۹ فلسطینی نیز زخمی شده‌اند که جراحات ۱۵ هزار و ۶۶۷ نفر از آنها بین کم تا متوسط و جراحت ۹۲ نفر خطرناک بوده است. در این میان ۵۸ خبرنگار و ۱۰۳امدادگر نیز توسط صهیونیست‌ها دچار جراحت شده‌اند.
بر اساس گزارش دیده‌بان حقوق بشر اروپا- مدیترانه، نزدیک به دو سوم از شهدای فلسطینی یعنی ۹۵ مورد از ۱۵۰ مورد، در نتیجه خشونت جنون‌آمیز نظامیان صهیونیستی و به کارگیری بیش از حد زور به شهادت رسیده‌اند.
همچنین بر اساس این گزارش، شمار فلسطینی‌هایی که در مدت ۱۰۰ روز انتفاضه قدس بازداشت شده‌اند ۳هزار و ۴۰۱ نفر اعلام شده است که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۵۸ درصد افزایش یافته است. این در حالی است که نزدیک به نیمی از این افراد یعنی هزار و 511 نفر را کودکان تشکیل می‌دهند. در این گزارش به حمله صهیونیست‌ها به کادر پزشکی و بیمارستان‌ها و همچنین تخریب منازل و اماکن عمومی فلسطینی‌ها توسط رژیم صهیونیستی نیز اشاره شده است.
«ریچارد فولک»، رئیس هیأت امنای مرکز دیده بان حقوق بشر اروپا- مدیترانه در خصوص نقض حقوق بشر توسط رژیم صهیونیستی و استعفای «مکاریم ویبیسونو» گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل در فلسطین که در اعتراض به کارشکنی‌های رژیم صهیونیستی بود، گفت: حتی آنهایی که از لحاظ سیاسی به سمت اسرائیل تمایل دارند بعید است منکر نقض حقوق بشر و قوانین بین‌المللی از سوی آن شوند.
مرکز دیده بان حقوق بشر اروپا- مدیترانه در پایان آورده است، ممانعت رژیم صهیونیستی از انجام تحقیقات درباره کشتار فلسطینی‌ها در سرزمین‌های اشغالی به منظور دستیابی به حقیقت و محاکمه عاملان آن، چراغ سبزی برای نقض بیشتر حقوق بشر و کشتار فلسطینی‌هاست.

“ گزارش دیده‌بان حقوق بشر از ۱۰۰ روز انتفاضه قدس ”
تگ ها انتفاضه