بحران مهاجران یک بحران جدی است

کد خبر : #1797
تاریخ انتشار : شنبه, 12 دی 1394 14:57
تعداد بازدید کننده : 490
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بحران مهاجران یک بحران جدی است
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
یک روزنامه انگلیسی نوشت که سوءمدیریت مسائل اروپایی به ویژه بحران مهاجران می‌تواند بحران جدی در ساختار سیاسی اروپا و ناآرامی اجتماعی را به دنبال داشته باشد.

به گزارش فارس، «لئو مک‌کینتستری» مقاله‌نویس غربی معتقد است که اروپا هم‌اکنون با بدترین بحران مهاجران مواجه شده است و به نظر می‌رسد در پی ورود بیش از یک میلیون نفر در سال جاری به این قاره، اختلاف میان سران اروپایی بیشتر شود که در نهایت ناآرامی اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

وی در مطلبی که نشریه «اکسپرس» به نقل از وی منتشر کرد نوشت: «وضعیت نابسامان اقتصادی در بسیاری از کشورهای حاشیه دریای مدیترانه و احتمال خروج انگلیس از اتحادیه اروپا به عنوان موضوعی که کشورهای اروپایی آن را جدی نمی‌گیرند، می‌تواند به بحران جدی در ساختار سیاسی اروپا منجر شود.» در ادامه این مطلب آمده است: «اتحادیه اروپا به شدت دچار بحران شده است و ساختار فئودالیسم به وسیله تناقض‌های خود رو به ویرانی رفته و دچار مشکل شده است.(این در شرایطی است که) بنیانگذاران اتحادیه اروپا وعده داده بودند که صلح و رفاه را به ارمغان آورند اما حماقت‌هایشان باعث شدند تا به ناامیدی و فروپاشی اتحادیه اروپا دامن بزنند. اتحادیه اروپا هیچ وجاهت دموکراتیکی ندارد مفهوم چنین چیزی این است که پایان اروپا زودتر از آنکه سیاستمداران تصور کنند، فرامی‌رسد.» وی آینده را اینطور پیش‌بینی کرد که: «سال 2016 می تواند زمانی باشد که در آن اتحادیه اروپا از هم می‌پاشد و برگزاری همه‌پرسی برای خروج انگلیس از این اتحادیه هم اجتناب‌ناپذیر خواهد بود.» در سال جاری نشانه‌های فراوانی مبنی بر شکاف در اتحادیه اروپا دیده می‌شود و این مسئله به ویژه با توجه به مسئله مهاجران قابل توجه است.بسیاری از کشورها قوانین جهانی و قوانین بروکسل را با کنترل مرزهای خود نادیده گرفتند. از جمله مجارستان با ایجاد حصار 110 مایلی در مرزهای جنوبی خود از عبور مهاجران جلوگیری کرد و آلمان، اتریش و سوئد هم به طور موقت با کنترل مرزهای خود توافق شنگن را نقض کردند. بحران کنونی باعث می‌شود که محبوبیت احزاب افراط‌گرا به شدت افزایش یابد. راست‌گرایان افراطی به شدت در اروپا رشد فراوانی داشته‌اند در مقابل در اسپانیا و پرتغال هم سوسیالیست‌های چپ‌گرای افراطی هم که وعده پایان سیاست‌های ریاضتی را داده‌اند، هم قدرت گرفته‌اند.»

“ بحران مهاجران یک بحران جدی است ”