15 درصد تعاونی‌های فعال زنجان مختص بانوان است

کد خبر : #1739
تاریخ انتشار : یکشنبه, 29 آذر 1394 23:42
تعداد بازدید کننده : 575
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
15 درصد تعاونی‌های فعال زنجان مختص بانوان است
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
رسول بیات در سومین جلسه کمیسیون تخصصی بانوان اتاق تعاون استان زنجان اظهار کرد: در اتاق تعاون کمیسیون‌های تخصصی 9‌گانه تشکیل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری فارس ،وی خاطر نشان کرد: کمیسیون بانوان به عنوان نخستین کمیسیون با همکاری بانوان فعال تشکیل شده است. دبیر اتاق تعاون استان زنجان با بیان اینکه از بین 2 هزار و 700 تعاونی ثبت شده فعال در استان زنجان 15 درصد به تعاونی‌های بانون اختصاص دارد، اضافه کرد: در این نوع تعاونی‌ها همه فعالیت‌ها و مسئولیت‌ها به عهده بانوان است.

در ادامه نیز نماینده زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی با تاکید به استمرار تشکیل چنین جلساتی، ضمن اشاره به ضعف بازرسی و کنترل در بخش‌های اقتصادی کشور و لزوم تغییر نگرش به تعاون و باور توانمندی بخش تعاون، گفت: باید تعاونی‌ها به سوی اعتمادسازی مجدد گام بردارند.محسن علیمردانی اظهار کرد: شرکت‌های تعاونی باید در این زمینه برنامه‌ریزی و اقدام کنند.

نماینده کمیسیون تخصصی بانوان اتاق تعاون استان زنجان نیز با اشاره به اینکه مفهوم تعاون در جامعه به درستی فرهنگ‌سازی نشده است، بیان کرد: باید در این زمینه اقدامات لازم صورت پذیرد. ضرابی خاطر نشان کرد: لازم است به عنوان بازوی اجرایی اتاق تعاون کمیسیون بانوان را تشکیل دهیم. وی بااشاره به اینکه هدف از این کار پر رنگ کردن توانمندی‌های بانوان و طرح و بررسی نقاط ضعف و قوت و رسیدگی به مشکلات تعاونی‌ها و همچنین فعال کردن تعاونی‌های راکد و غیرفعال است.

“ 15 درصد تعاونی‌های فعال زنجان مختص بانوان است ”