توزیع مشاور و مربیان تربیتی در مدارس براساس آسیب‌های اجتماعی

کد خبر : #1704
تاریخ انتشار : دوشنبه, 23 آذر 1394 15:49
تعداد بازدید کننده : 750
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
توزیع مشاور و مربیان تربیتی در مدارس براساس...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در آموزش و پرورش پیرامون آسیب‌های اجتماعی آمار و تحلیل وجود دارد گفت: در توزیع مشاور و مربی تربیتی و برگزاری دوره‌های آموزشی ضمن خدمت به میزان خطرپذیری آسیب‌های اجتماعی در هر منطقه توجه ویژه داریم.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا کفاش درباره روند رصد آسیب‌های اجتماعی در میان دانش آموزان اظهار کرد: ما از معضلات و آسیب‌های اجتماعی تحلیل داریم و کار ما در آموزش و پرورش تحلیل و درمانگری است. وی افزود: به عنوان مثال مطلع هستیم که در کدام نقاط کشور و مناطق پایتخت خطرپذیری بالاتر است. در مناطق حاشیه نشین که هویت مشخص نیست، مهاجرت‌ها زیاد و بر اثر فقر است، افراد همدیگر را نمی‌شناسند، آسیبهای اجتماعی بیشتر به چشم می‌خورند.

توزیع مشاور و مربیان تربیتی در مدارس براساس آسیب‌های اجتماعی

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه در توزیع مشاور و مربی تربیتی به این موضوع توجه داریم گفت: به علت همین تفاوت در مناطق مختلف کشور دوره‌های آموزشی ضمن خدمت که برای مربیان خود برگزار می کنیم لزوما یکسان نیست و برای همه کشور نسخه یکسان نمی پیچیم. وی افزود: به عنوان نمونه ممکن است در یک استان خشونت و در دیگری یاس و افسردگی آمار بالاتری داشته باشد که در برنامه ریزی‌های خود به طور دقیق این موارد را مدنظر داریم.

آمارهای دقیقی از آسیب‌های اجتماعی در دست است

کفاش ادامه داد: آمارهای دقیقی از آسیب‌های اجتماعی در دست است اما اعلام این آمار مشکلات را حل نمی کند، بلکه تلاش می کنیم در سیاست گذاریها و برنامه‌ریزی های خود به مناطق مختلف بر حسب فراوانی یک آسیب توجه بیشتری داشته باشیم و به حل آن کمک کنیم. به گفته وی، سهمیه معاونت پرورشی در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 200 مربی تربیتی بود که امسال پس از پذیرفته شدن در گزینش دوره‌های یکساله صلاحیت حرفه‌ای را می‌گذرانند و از سال آینده فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

“ توزیع مشاور و مربیان تربیتی در مدارس براساس آسیب‌های اجتماعی ”