افزایش یورش غیرقانونی پلیس فرانسه به مسلمانان

کد خبر : #1700
تاریخ انتشار : دوشنبه, 23 آذر 1394 15:37
تعداد بازدید کننده : 551
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
افزایش یورش غیرقانونی پلیس فرانسه به مسلمانان
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
حملات تروریستی ۱۳ نوامبر پاریس موجب افزایش موج اسلام هراسی در فرانسه شده و پلیس ده‌ها یورش غیر قانونی را به بهانه وضعیت فوق العاده علیه مسلمانان فرانسوی انجام داده است.

به گزارش تسنیم به نقل از شبکه راشا تودی، اعلام وضعیت فوق العاده در فرانسه پس از حملات تروریستی 13 نوامبر که منجر به کشته شدن حداقل 130 نفر شده منجر به انجام هزاران عملیات غیرقانونی جستجو و تفتیش توسط پلیس فرانسه شده است. یکی از مقام‌های ارشد فرانسوی، این اقدام پلیس را نقض آشکار آزادی‌های فردی ارزیابی کرده است.

مدیر یک رستوران در فرانسه درباره اقدامات غیرقانونی پلیس تاکید کرد: جاده توسط چند دستگاه کامیون بسته شد و سپس 40 فرد مسلح به رستوران یورش آوردند. در داخل رستوران کودکانی حضور داشتند. پلیس به رستوران یورش آورد، در حالی که ماسک به صورت داشتند، و سلاح‌های نظامی با خود حمل می‌کردند. زن‌ها آنقدر ترسیده بودند که داشتند می‌لرزیدند. ماموران پلیس از پله‌ها بالا رفتند و حتی درهایی که قفل بود را شکستند.

وی افزود: نیروهای پلیس زمانی که اسلحه‌ای پیدا نکردند، شروع به جستجو در اتاق‌های نمازخانه در طبقه بالاتر کردند.

جوانان عرب که در فرانسه زندگی می‌کنند به خبرنگار راشا تودی گفته‌اند که بسیاری از مسلمانان از سوی پلیس فرانسه برای بازرسی خودرو، متوقف شده‌اند. بسیاری از مسلمانان فرانسه نیز از آزار و اذیت پلیس می‌ترسند.

یک جوان عرب فرانسوی که خواست نامش فاش نشود گفت: پلیس به بهانه وضعیت فوق العاده دوست من را بازداشت کرد و مدعی شد که وضعیت فوق العاده به پلیس چنین اجازه‌ای را داده است. حتی قبل از حملات تروریستی پاریس نیز ساکنان عرب در فرانسه 8 بار بیشتر از سایر مردم، در معرض عملیات پلیس فرانسه قرار داشته‌اند. ما از این جستجوها و بازرسی‌ها خسته شده‌ایم. ما در حومه پاریس زندگی می‌کنیم و می‌دانیم که مردم از اقدامات پلیس خسته شده‌اند.

“ افزایش یورش غیرقانونی پلیس فرانسه به مسلمانان ”