نشست بررسی ابعاد نقض حقوق بشر توسط داعش در عراق برگزار شد

کد خبر : #169
تاریخ انتشار : یکشنبه, 2 شهریور 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 858
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نشست بررسی ابعاد نقض حقوق بشر توسط داعش در عراق...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
این جلسه پاره ای از مشکلاتی که مردم عراق با آن مواجه شده اند، مطرح شد. از جمله مشکل نقض گسترده حقوق زنان و کودکان توسط تروریست ها و داعشی ها که به نام اسلام انجام می شود...

به همت سازمان دفاع از قربانیان خشونت و با حضور مدیر عامل و هیات مدیره سازمان و همینطور نمایندگانی از سازمان های غیردولتی و اساتید دانشگاه کشور عراق ، نشست بررسی ابعاد نقض حقوق بشر توسط داعش در عراق برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی سازمان دفاع از قربانیان خشونت، در این جلسه پاره ای از مشکلاتی که مردم عراق با آن مواجه شده اند، مطرح شد. از جمله مشکل نقض گسترده حقوق زنان و کودکان توسط تروریست ها و داعشی ها که به نام اسلام انجام می شود، مشکل زیاد بودن تعداد قربانیان تنش های سال های اخیر در عراق که از زمان ورود امریکایی ها به این کشور به حدود یک میلیون نفر رسیده است . وجود این تعداد قربانی به این معنی است که تعداد زیادی مرد و زن بیوه و کودکان یتیم به جامعه تحویل داده می شود.
اعضای هیات عراقی ضمن تاکید بر اینکه دولت عراق به تنهایی نمی تواند از عهده تروریست ها و مشکلات موجود برآید بر لزوم همکاری سمن های عراقی با دولت تاکید کرده و با ذکر این نکته که دولت عراق نمی تواند سمن های عراقی را به طور کامل حمایت کند،از سازمان دفاع از قربانیان خشونت برای کمک به سمن های عراقی و مردم عراق در خواست کمک کردند.
در این جلسه ضمن تاکید بر این موضوع که هدف گروه داعش تکه تکه کردن کشور های عربی، بر هم زدن ترکیب حمعیتی این کشور ها و دسترسی به چاه های نفت است، بر لزوم همکاری کشورها و حمایت ایران به عنوان کشور قدرتمند منطقه، برای مقابله با این گروه تروریستی تاکید کردند. همچنین، درباره شرایط وخیم قربانیان حملات داعش از جمله مسیحیان و ایزدی هایی که اموال آنها به یغما برده شده، از خانه و شهر خود رانده شده و در کوهستانهای عراق سرگردان هستند صحبت شد. همچنین این مسئله نیز مورد تاکید قرار گرفت که هوای این مناطق کوهستانی تا دو ماه دیگر بسیار سرد می شود و در صورتی که به این آوارگان کمک نشود، با مشکلات جدی تری مواجه می شوند.
در این جلسه اعضای هیات مدیره سازمان دفاع از قربانیان خشونت ضمن تاکید برصلح دوستی همیشگی ایران، راه کارهایی را برای حضور بیشتر سمن های عراقی در مجامع بین المللی پیشنهاد کردند. مدیر عامل سازمان دفاع از قربانیان خشونت نیز پیشنهاداتی راهبردی برای همکاری این سازمان با سمن های و تلاش در جهت توانمند سازی سمن های عراقی در کشور عراق و مجامع بین المللی ارائه کرد.
گزارش تصویری مرتبط

“ نشست بررسی ابعاد نقض حقوق بشر توسط داعش در عراق برگزار شد ”