هشدار سازمان ملل به پدیده عروس خردسال در آفریقا

کد خبر : #1612
تاریخ انتشار : یکشنبه, 8 آذر 1394 14:37
تعداد بازدید کننده : 668
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
هشدار سازمان ملل به پدیده عروس خردسال در آفریقا
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
صندوق کودکان سازمان ملل اعلام کرد که تا سال 2050 به دلیل کندی روند توسعه اجتماعی و افزایش سریع جمعیت در کشورهای آفریقایی 310 میلیون نفریعنی نزدیک به نیمی از دخترانی که در سنین خردسالی به ازدواج وادار می شوند، از ساکنان این قاره خواهند بود .

به گزارش ایرنا، صندوق کودکان سازمان ملل یونیسف با بیان این که در حال حاضر حدود 125 میلیون دختر آفریقایی در سنین خردسالی وادار به ازدواج شده اند، هشدار داد که این رقم عمدتا به دلیل ضعف آموزش و رشدسریع جمعیت دراین کشور ها در 35 سال آینده به 310 میلیون نفر خواهد رسید.
در این گزارش آماری که تحت عنوان'نمایه ای از ازدواج کودکان در آفریقا' منتشر شد، آمده است که تا سال 2050 میلادی شمار این گونه ازدواج ها در آفریقا حتی از قاره آسیا که هم اکنون بالاترین رقم ازدواج دختران در سنین کودکی را دارد، افزون ترخواهد بود.
آنتونی لیک مدیر اجرایی یونیسف در تحلیلی بر این گزارش نوشته است که شمار این کودکان و تاثیری که این گونه ازدواج ها بر زندگی آینده آن ها خواهد داشت، بیانگر ضرورت جلوگیری و برخورد فوری با ازدواج کودکان خردسال در همه جهان و از جمله قاره آفریقا است.
وی در ادامه این تحلیل تصریح کرده است که ازدواج کودکان خردسال در برخی جوامع هنجار هایی را بوجود آورده که درهم شکستن آن ها هر روز دشوار تر و عملا به معنای مخدوش کردن ارزش زن در حیات اجتماعی در این کشور ها محسوب می شود.
مدیر اجرایی یونیسف در نهایت ریشه کن کردن ازدواج کودکان خردسال در جهان را در گرو آگاه سازی بیشتر و برخورد مشارکت آمیز همه کشورهای جهان با این عارضه فلج کننده اجتماعی ذکر کرده است.

“ هشدار سازمان ملل به پدیده عروس خردسال در آفریقا ”