ادامه بمباران یمن با بمب‌های خوشه‌ای از سوی عربستان

کد خبر : #1502
تاریخ انتشار : دوشنبه, 18 آبان 1394 15:17
تعداد بازدید کننده : 726
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ادامه بمباران یمن با بمب‌های خوشه‌ای از سوی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
در سایه سکوت مدعیان حقوق بشر عربستان بار دیگر با استفاده از بمب‌های خوشه‌ای یک منطقه در استان صعده یمن را هدف قرار داد که در پی آن هشت نفر زخمی شدند.

در پی استفاده عربستان از بمب‌های خوشه ای در حمله به شهرستان سحار در استان صعده واقع در شمال یمن، 8 نفر زخمی شدند که حال 4 نفر از مجروحان وخیم گزارش شده است. این اولین بار نیست که عربستان از بمبهای ممنوعه علیه مردم بی دفاع یمن استفاده می کند.سازمان عفو بین الملل هفته گذشته در گزارشی اعلام کرد که نیروهای ائتلاف سعودی علیه یمن در حمله به یک محله مسکونی در منطقه "أحمی" در صعده واقع در شمال یمن طی، از بمبهای خوشه‌ای ساخت برزیل استفاده کرده اند که در پی آن علاوه بر زخمی شدن 4 نفر، مقادیر زیادی از مهمات خوشه‌ای ثانویه در اراضی زراعی اطراف پراکنده شده است.

به گزارش تسنیم مهمات خوشه‌ای به انواع وسایل انفجاری گفته می‌شود که در اثر یک انفجار اولیه تعداد زیادی مهمات کوچک‌تر را در منطقه انفجار پخش می‌کنند تا با فاصله زمانی پس از انفجار اول منفجر شوند. هدف اصلی از کاربرد مهمات خوشه‌ای که در طول جنگ جهانی دوم ساخته شدند افزودن به شعاع تأثیر بمب و جلوگیری از پیشروی نظامی است. در بمب معمولی فقط ناحیه نزدیک به محل انفجار تخریب می‌شود ولی مهمات خوشه‌ای با پراکندن تعداد زیادی از بمب‌های کوچک‌تر بر منطقه وسیع‌تری تأثیر می‌گذارند. این بمبها علاوه بر کشتار غیر نظامیان یا مجروح کردن آنها، در هنگام برخورد با هدف، مهمات خوشه ای ثانویه عمل نکرده ای را به اطراف می پراکند که این امر سلامت کسانی که آن را لمس و یا در آینده با آن برخورد می کنند به خطر می اندازد. یک منبع نظامی یمنی از کشته و زخمی شدن شمار زیادی از مزدوران عربستان در حالی که در حال تلاش برای پیشروی به سمت منطقه الجحملیه در استان تعز در غرب یمن بودند خبر داد. شبکه خبری المیادین نیز گزارش داد که جنگنده های سعودی دو بار منطقه نهم در شمال شرق صنعا پایتخت یمن را بمباران کردند.

“ ادامه بمباران یمن با بمب‌های خوشه‌ای از سوی عربستان ”