یک هزار و 124 کودک در حمله عربستان به یمن کشته و زخمی شده اند

کد خبر : #1448
تاریخ انتشار : شنبه, 9 آبان 1394 11:17
تعداد بازدید کننده : 896
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
یک هزار و 124 کودک در حمله عربستان به یمن کشته...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
صندوق کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) اعلام کرد که یک هزار و 124کودک از آغاز حمله نیروهای ائتلاف تحت رهبری عربستان به یمن کشته و یا زخمی شده اند.

'جرمی هاپکینز' معاون نماینده یونیسف در یمن با اعلام این مطلب افزود: از ماه مارس سال جاری میلادی تاکنون در یمن دست کم 466کودک کشته و 658 نفر نیز زخمی شده اند. حمله به غیر نظامیان و زیر ساخت هایی همچون مدارس، بیمارستان ها، پل ها و راه های ارتباطی از جمله نشانه های جنگ یمن به شمار می رود. 
وی بمباران مخازن آب، زیر ساخت ها و حمله به غیر نظامیان به ویژه کودکان را غیرقابل توجیه دانست و خواستار توقف این گونه حملات شد. عربستان با حمله به فقیرترین کشورعربی منطقه می خواهد عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری فراری ومستعفی را به حاکمیت بازگرداند وازقدرت گرفتن نیروهای مقاومت مردمی که امنیت شهرهای یمن را دراختیار دارند، جلوگیری کند. متجاوزان در این مدت پیوسته غیر نظامیان را هدف قرار داده اند و تنها در یک مورد با حمله به یک مجلس عروسی 131غیر نظامی یمنی را به قتل رساندند. عربستان و 9کشور عربی دیگر به جز عمان با حمایت آمریکا از ششم فروردین، حملات هوایی، دریایی و زمینی را علیه نیروهای مقاومت مردمی یمن آغاز کرده اند و تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها، مدارس و منازل مردم این کشور را بمباران کرده اند. ایرنا همچنین می افزاید، در اثر این حملات تاکنون حدود 22هزار نفر از جمله زنان وکودکان کشته یا مجروح شده اند.

“ یک هزار و 124 کودک در حمله عربستان به یمن کشته و زخمی شده اند ”