بیانیه سازمان دفاع از قربانیان خشونت در خصوص اتفاقات اخیر فرانسه و توهین به پیامبر مکرم...

کد خبر : #144
تاریخ انتشار : دوشنبه, 22 دی 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 1182
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
بیانیه سازمان دفاع از قربانیان خشونت در خصوص...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
اقدام عده ای از افراط گرایان مسلمان در حمله تروریستی به نشریه فرانسوی شارلی ابدو و رفتار این نشریه در توهین به پیامبران الهی به خصوص پیامبر مکرم اسلام را می توان به جنگ جاهلیت مدرن و افراط گرایی اسلامی در دوران جدید تعبیر کرد.

اقدام عده ای از افراط گرایان مسلمان در حمله تروریستی به نشریه فرانسوی شارلی ابدو و رفتار این نشریه در توهین به پیامبران الهی به خصوص پیامبر مکرم اسلام را می توان به جنگ جاهلیت مدرن و افراط گرایی اسلامی در دوران جدید تعبیر کرد.
در حالیکه آموزه های اسلام ناب محمدی (ص) هرگونه خشونت و افراط را به صراحت تقبیح می کند و مسلمانان ، بزرگترین قربانیان تروریسم در جهان هستند، متاسفانه این اقدام مشکوک افراط گرایان و خشونت طلبان ، موج جدیدی از اسلام هراسی و اسلام ستیزی را در سراسر جهان به وجود آورده است که نتیجه آن ارایه چهره ای سیاه و غیر واقعی از اسلام است.
با رشد اسلام گرایی در کشورهای غربی، گروه های اسلام ستیز در غرب ، همواره چنین فرصت هایی را مغتنم شمرده تا با تبلیغات وبرپایی تظاهرات ضد اسلامی، احساسات عمومی را در راستای اعمال خشونت هرچه بیشتر علیه مسلمانان تحریک و زمینه را برای وضع قوانین سختگیرانه علیه آنان فراهم کنند.
امروز گروههای تکفیری برای کشورهای حامی خود به موضوعی لاینحل تبدیل شده اند. با کشته شدن چند شهروند فرانسوی در پاریس، تعداد زیادی از رهبران جهان برای نشان دادن اتحاد در مقابل تروریسم القاعده و داعش در پاریس راهپیمایی کردند اما وقتی که داعش هزاران مسلمان را قتل عام می کرد، حتی یک رهبر غربی هم برای یک دقیقه راهپیمایی اعتراضی نداشت. اینگونه استانداردهای دوگانه در غرب فراوان است که می توان با پرداختن به آنها ، افکار عمومی غرب را نسبت به سیاه نمایی علیه مسلمانان آگاه کرد.
سازمان دفاع از قربانیان خشونت از 5 سال پیش تا کنون تلاش کرده است با برگزاری نشست های علمی و انتشار بیانیه های کتبی و شفاهی در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد این هشدار را بدهد که رفتارهای تروریستی و غیر انسانی توامان عده ای از اسلام گرایان افراطی ( با نماد هایی نظیر گروههای تکفیری ، داعش، القاعده و ...)و سیاست های برخی دولت های غربی، می تواند جهان را با خطر جنگ مذهبی رو برو کند. جنگی که نشانه های آن با بروز چنین اتفاقاتی قابل مشاهده است.

سازمان دفاع از قربانیان خشونت ضمن احترام به اصل آزادی بیان و عقیده ، معتقد است هر نوع آزادی بیان باید با مسوولیت اجتماعی و احترام به عقیده جمعی همراه باشد. همان گونه که تروریسم با هر بهانه ای محکوم است توهین به پیامبر مکرم اسلام و سایر ادیان الهی به هیچ عنوان نمی تواند تحت عنوان آزادی بیان توجیه شود.

“ بیانیه سازمان دفاع از قربانیان خشونت در خصوص اتفاقات اخیر فرانسه و توهین به پیامبر مکرم اسلام ”