رفتار ضدانسانی رژیم صهیونیستی باید بدترین شکل تروریسم تلقی شود

کد خبر : #1374
تاریخ انتشار : سه شنبه, 21 مهر 1394 14:31
تعداد بازدید کننده : 490
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
رفتار ضدانسانی رژیم صهیونیستی باید بدترین شکل...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد گفت که اعمال ضد انسانی اشغالگران باید به عنوان بدترین شکل تروریسم تلقی شده و محکوم شود.

"غلامعلی خوشرو" ، سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل متحد طی سخنانی در نشست کمیته حقوقی مجمع عمومی سازمان ملل درباره تروریسم به نمایندگی از جنبش عدم تعهد تاکید کرد: جنبش عدم تعهد هرگونه تهدید علیه اعضای آن را به بهانه مقابله با تروریسم رد کرده و تاکید دارد تروریسم نباید با حق مقابله مشروع با اشغالگری و استعمار یکسان پنداشته شود.

سفیر و نماینده دائم کشورمان تصریح کرد: اعمال ضدانسانی اشغالگران باید به عنوان بدترین شکل تروریسم تلقی شده و محکوم شود. کاربرد زور از سوی حکومت‌های اشغالگر علیه مبارزات آزادیخواهانه مردم علیه اشغال خارجی که در راستای احقاق حقوق غیر قابل انکارشان صورت می‌گیرد، باید محکوم شود.

وی اضافه کرد: تروریسم نباید با هیچ ملیت، قومیت و مذهب یا منطقه خاصی مرتبط شود و جنبش عدم تعهد هر گونه تهدید و اقدام علیه اعضای جنبش را به بهانه مبارزه با تروریسم، از جمله معرفی آن‌ها به عنوان دولت‌های حامی تروریسم رد می‌کند.

نماینده دائم ایران در سازمان ملل افزود: جنبش عدم تعهد همه اعمال تروریستی را نقض قوانین بین‌المللی و انسانی دانسته و همه اشکال آن را بشدت محکوم می‌کند.

خوشرو مراتب نگرانی جدی از تهدید تعداد روبه افزایش تروریست های خارجی که با هدف اقدامات تروریستی از کشورهای خود به کشورهای هدف سفر می کنند را اعلام و بیان داشت که کشورهای عضو عدم تعهد از همه دولتها می خواهند که به این موضوع از جمله از طریق عمل به تعهدات خود ذیل حقوق بین الملل توجه نمایند.

نماینده کشورمان تصریح کرد: جنبش عدم تعهد از همه دولت‌ها می‌خواهد که از هرگونه اعمال تروریستی و هرگونه کمک سیاسی، مالی، معنوی به تروریسم خودداری کرده و از آن‌ها می‌خواهد بر اساس تعهدات بین‌المللی خود نگذارند که مرتکبان اعمال تروریستی از وضعیت قانونی پناهندگی سوء استفاده کنند یا ادعای آن‌ها درباره انگیزه سیاسی اعمالشان مانع از استرداد آن‌ها نشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، خوشرو در پایان تاکید کرد: برای مبارزه موثر با تروریسم، همه دولت‌ها باید به وظایف قانونی و بین‌المللی خود برای مقابله با تروریسم عمل کرده و اقدامات لازم را از جمله تعقیب و استرداد عاملان تروریسم انجام دهند و از هرگونه حمایت سیاسی و مالی از تروریست‌ها در داخل یا خارج و فعالیت آن‌ها در خاک دیگر کشورها یا کمک تسلیحاتی یا آموزشی به آن‌ها و فعالیت آن‌ها در خاک کشورهای دیگر خودداری کنند.

“ رفتار ضدانسانی رژیم صهیونیستی باید بدترین شکل تروریسم تلقی شود ”