کمیسرعالی حقوق بشر: نتیجه دیدار با دکتر ظریف مثبت بود

کد خبر : #136
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 10 مهر 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 819
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
کمیسرعالی حقوق بشر: نتیجه دیدار با دکتر ظریف...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل نتیجه دیدار و مذاکرات خود با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را مثبت ارزیابی کرد.....

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل نتیجه دیدار و مذاکرات خود با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را مثبت ارزیابی کرد.
به گزارش ایرنا، ناوی پیلای در حاشیه ملاقات خود با ظریف در جمع خبرنگاران به استقبال از اظهارات و دیدگاههای دولت حسن روحانی درخصوص توجه ویژه به موضوع حقوق بشری و زندانیان گفت: ما دولت ایران را تشویق می کنیم که در صورت امکان زمینه آزادی تعداد بیشتری از زندانیان فراهم کند.
پیلای با تقدیر از دعوت ظریف برای سفر وی به ایران، ضمن پذیرش این دعوت گفت: اگر به تهران سفر کنم بدون شک بر اساس چارچوب وظایف و قانونی که در سایر کشورها فعالیت داشته ام، فعالیت خواهم داشت و از موضوعات سیاسی و سایر مسایل مانند موضوع هسته ای ایران دوری خواهم کرد.
کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل با اشاره به محورها و موضوعات مطرح شده در دیدارش با ظریف، گفت: در این مذاکرات به توافق رسیدیم که سفر به تهران ارزشمند خواهد بود.
وی همچنین خواستار اجازه مسوولان کشورمان برای سفر گزارشگر حقوق بشر به ایران شد.
پیلای افزود: اگر گزارشگر به ایران سفر کند بعد از ارزیابی خواهد توانست در موضوع حقوق بشر توصیه هایی به دولت ایران داشته باشد.
وی خاطر نشان کرد: ما از این ابتکارات اولیه احساس خوشبینی می کنیم اما انتظار داریم که دولت ایران در موضوع زندانیان و همکاری با سازمان ملل در زمینه حقوق بشر تعامل بیشتری داشته باشد.

“ کمیسرعالی حقوق بشر: نتیجه دیدار با دکتر ظریف مثبت بود ”