عربستان حملات هوایی به یمن را متوقف کند

کد خبر : #1357
تاریخ انتشار : دوشنبه, 20 مهر 1394 12:00
تعداد بازدید کننده : 636
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
عربستان حملات هوایی به یمن را متوقف کند
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دفتر سازمان عفو بین الملل در الجزایر خواستار توقف حملات هوایی ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان علیه یمن و شهروندان این کشور شد.

دفتر سازمان عفو بین الملل در الجزایر خواستار تحت فشار قرار دادن ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان جهت توقف حملات هوایی به کشور یمن شد و بر ضرورت توقف حمایت تسلیحاتی و نظامی برخی از کشورها و در راس آن آمریکا از ائتلاف عربی تاکید کرد.
«ابراهیم محدید» هماهنگ کننده دفتر عفو بین الملل در الجزایر در این باره گفت: مردم یمن در معرض حملات وحشیانه ای قرار دارند که در اثر آن بسیاری از آنها از جمله کودکان به ویژه در استان صعده واقع در شمال این کشور قربانی شدند.
وی از کشور الجزایر خواست که با استفاده از قدرت و موقعیت دپیلماتیک خود، کشورهای مهاجم به یمن را به توقف حملات هوایی و جنایت های انسانی در این کشور فرا بخواند.
بر اساس این گزارش، سازمان عفو بین الملل امروز (چهارشنبه) با انتشار گزارشی از وضعیت مردم یمن، از آمریکا خواست که کمک های تسلیحاتی و نظامی خود را به ائتلاف عربی علیه یمن به سرکردگی عربستان متوقف کند.
ایرنا می نویسد، این سازمان همچنین حملات هوایی به یمن را جنایت های ضد انسانی خواند. از سوی دیگر، این نهاد بین المللی ضمن آنکه خواستار اجرای تحقیقات مستقل و جدی در خصوص جنایت های ائتلاف عربی در یمن شد، اعلام کرد: کمیته حقیقت یاب یمن مدارک و اسناد موثقی در خصوص به کارگیری بمب های خوشه ای که در سطح جامعه بین الملل ممنوع اعلام شده است، در این حملات به دست آورده است.
عربستان و 9 کشور عربی دیگر به جز عمان، با همراهی آمریکا از ماه مارس حملات هوایی و دریایی علیه گروه مقاومت مردمی یمن را آغاز و تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها و مدارس و حتی منازل مردم این کشور را بمباران کردند که بر اثر آن هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک به شهادت رسیده و یا زخمی و آواره شدند.

“ عربستان حملات هوایی به یمن را متوقف کند ”