2 هزار عراقی در خشونت های مسلحانه کشته و یا زخمی شدند

کد خبر : #1320
تاریخ انتشار : یکشنبه, 12 مهر 1394 13:53
تعداد بازدید کننده : 479
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
2 هزار عراقی در خشونت های مسلحانه کشته و یا...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
هیات سازمان ملل برای کمک به عراق ( یونام) روز گذشته اعلام کرد: طی ماه گذشته میلادی 717 عراقی کشته و هزار و 216 تن دیگر در عملیات تروریستی، اقدامات خشونت آمیز و درگیری مسلحانه زخمی شدند.

شمار کشته های غیر نظامی بالغ بر537 تن از جمله 42 تن از خویشاوندان نیروهای پلیس و قربانیانی در استان الانبار است و شمار زخمی ها بالغ بر 925 تن از جمله 38 تن از خویشاوندان نیروهای پلیس و قربانیان استان الانبار است.
یونام از کشته شدن 180 تن از نیروهای امنیتی عراق از جمله نیروهای پیشمرگ و نیروهای ماموریت ویژه ونیروهای مردمی که در کنار ارتش عراق می جنگند می باشد و زخمی شدن 291 تن از این نیروها خبر داد. به نوشته ایرنا، هیات سازمان ملل برای کمک به عراق اعلام کرد استان بغداد بیشتر از دیگر استان های عراق قربانی داده است به طوری که شمار قربانیان غیر نظامی بالغ بر 840 تن که شامل 257 کشته و583 زخمی می باشد.یونام افزود: شمار قربانیان استان دیاله بالغ بر 67 کشته و86 زخمی وپس از آن استان صلاح الدین با 87 کشته و64 زخمی سپس نینوا با 75 کشته و8 زخمی وکرکوک با 16 کشته و6زخمی می باشد.بر اساس اطلاعات یونام از اداره بهداشت الانبار شمار قربانیان این استان بالغ بر 204 غیر نظامی شامل 28 کشته و176 زخمی می باشد. یان کوبیش نماینده ویژه سازمان ملل در عراق گفت: سازمان ملل همچنان نسبت به تداوم خشونت وافزایش شمار قربانیان آن نگران است. وی افزود: گردونه خشونت، آوارگی ومهاجرت نباید مانع اجرای صحیح اصلاحات اقتصادی، امنیتی واجتماعی به هدف کمک به برقراری ثبات وبازگرداندن امید به عراقی ها شود. عراق از تابستان گذشته با بحران ناشی از ورود تروریست های داعش به خاک این کشور واشغال بخش هایی از شمال آن وارتکاب جنایاتی توسط آنها مواجه است.

“ 2 هزار عراقی در خشونت های مسلحانه کشته و یا زخمی شدند ”