نماینده ایران در سازمان ملل: گزارش کمیسیون حقوق بشر جهت دار و غیرمنصفانه است

کد خبر : #132
تاریخ انتشار : شنبه, 4 آبان 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 595
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
نماینده ایران در سازمان ملل: گزارش کمیسیون حقوق...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نمایندگی کشورمان نزد سازمان ملل اتهامات اخیر گزارشگر ویژه کمیسیون حقوق بشر این سازمان را به دور از واقعیات امروز جامعه ایران اسلامی،جهت دار،غیرمنصفانه و مخلوط با اغراض و انگیزه های سیاسی خواند....

نمایندگی کشورمان نزد سازمان ملل اتهامات اخیر گزارشگر ویژه کمیسیون حقوق بشر این سازمان را به دور از واقعیات امروز جامعه ایران اسلامی،جهت دار،غیرمنصفانه و مخلوط با اغراض و انگیزه های سیاسی خواند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، دراین پاسخ که بلافاصله پس از ارائه گزارش حقوق بشری گزارشگر ویژه، توسط کارشناس نمایندگی کشورمان قرائت شد، خواسته جمهوری اسلامی ایران برای تهیه گزارشی متوازن، غیرجانبدارانه و بدور از نفوذ و گرایش های سیاسی و منطبق بر تحولات اخیر سیاسی و اجتماعی ایران به اطلاع اعضای این کمیسیون رسید.
کارشناس نمایندگی کشورمان ضمن انتقاد شدید از ماهیت و عناصر تشکیل دهنده این گزارش ، آن را بر خلاف واقعیات و تحولات امروز جامعه ایران خواند و از فرایند انتخاب گزارشگر ویژه و بی توجه به اشراف نداشتن وی به اوضاع سیاسی و اجتماعی ایران ابراز تاسف کرد.
عضو نمایندگی کشورمان نزد سازمان ملل تاکید کرد: تنها با برخورد غیر سیاسی، متوازن و بیطرفانه در مورد وضع حقوق بشر در کشوری که به عنوان لنگرگاه حقوق بشر، اعتدال و مردمسالاری دینی آنهم در منطقه ای که از افراط گرایان، تروریسم و حکومتهای خودکامه رنج می برد، می توان به ایجاد اعتماد کمک کرد و موجب افزایش همکاری ها شد.
وی در پایان ضمن برشمردن موارد ضعف این گزارش و مواردی که حاکی از سیاسی و غیرمنطقی بودن آنست، پایبندی کشورمان را به تعهدات بین المللی و علاقه دولت جدید به ارتقاء همکاری ها با ساختارهای حقوق بشری به اعضای این کمیسیون یادآور شد.

“ نماینده ایران در سازمان ملل: گزارش کمیسیون حقوق بشر جهت دار و غیرمنصفانه است ”