حضور سازمان دفاع از قربانیان خشونت در اجلاس سی ام شورای حقوق بشر

کد خبر : #1316
تاریخ انتشار : سه شنبه, 7 مهر 1394 14:44
تعداد بازدید کننده : 825
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
حضور سازمان دفاع از قربانیان خشونت در اجلاس سی...
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
نمایندگان سازمان دفاع از قربانیان خشونت در اجلاس سی ام شورای حقوق بشر در ژنو سوییس شرکت کردند.

نمایندگان سازمان دفاع از قربانیان خشونت در ادامه فعالیت های بین المللی خود در اجلاس سی ام شورای حقوق بشر  سازمان ملل متحد در شهر ژنو سوییس شرکت کردند. به گزارش روابط عمومی سازمان دفاع از قربانیان خشونت، این اجلاس از روز 14 سپتامبر تا 2 اکتبر برگزار شد.

در اجلاس سی ام شورای حقوق بشر سازمان ملل ده موضوع اصلی ( ده آیتم ) که همواره در دستور کار شورا قرار دارند، با موضوعات فرعی جدید مورد بحث قرار گرفتند. موضوعاتی مانند وضعیت حقوق بشر در سوریه، اوکراین، فلسطین و عراق در کنار موضوعات حقوق بشری بسیار از سراسر جهان مانند حقوق اقلیت ها و آفریقایی تبارها مطرح شد.
سازمان دفاع از قربانیان خشونت نیز با حضور مؤثر در این دوره از اجلاس شورای حقوق بشر و استفاده از تمام امکانات خود فعالیت های شایان ذکری را انجام داد، که به طور خلاصه به آن ها اشاره می شود.
بر پایی یک چادر مقابل ورودی اصلی سازمان ملل و برگزاری یک تجمع برای دفاع از مردم مظلوم یمن، برگزاری پنل جانبی با موضوع " نقض حقوق بشر در یمن" در حاشیه اجلاس سی ام شورا که با استقبال قابل توجه مخاطبین اروپایی روبرو شد. 

ارایه 7 بیانیه شفاهی در صحن علنی شورا و 5 بیانیه کتبی که در سایت شورا قابل دسترسی است. با موضوعاتی از قبیل روشن کردن جنایات اسرائیل در برابر مردم بی دفاع فلسطین و عدم همکاری رژیم صهیونیستی با کمیته سازمان ملل برای حقیقت یابی در غزه؛ جنایات تروریست های داعش به نام اسلام در سوریه و عراق؛ جنایات گروه تروریستی داعش در عراق، حمایت مالی کشورهای دیگراز این گروه تروریستی و عملکرد دوگانه امریکا در برابر این گروه یعنی حمایت اولیه و مبارزه نمایشی این کشور علیه داعش؛ حمله عربستان به مردم مظلوم یمن و لزوم عکس العمل بین المللی، بحران پناهندگان سوری و عراقی، و ... .
همچنین سازمان همزمان با جلسه بررسی دوره ای آمریکا دو بروشور درباره نقض حقوق بشر در ایالات متحده و دو فصلنامه مدافعان (Defenders) که با نظر کارشناسان تدوین و ویرایش شده بود در سطح شورا توزیع کرد.

“ حضور سازمان دفاع از قربانیان خشونت در اجلاس سی ام شورای حقوق بشر ”