وضعیت بحرانی 17 زندانی اعتصاب کننده فلسطینی

کد خبر : #1314
تاریخ انتشار : دوشنبه, 6 مهر 1394 16:38
تعداد بازدید کننده : 682
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
وضعیت بحرانی 17 زندانی اعتصاب کننده فلسطینی
  • Reload بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
وضعیت 17 اسیر فلسطینی اعتصاب کننده در زندان های رژیم صهیونیستی بحرانی گزارش شده است.

مرکز مطالعاتی اسرای فلسطینی با اعلام این گزارش از مجامع حقوقی وبشردوستانه و کشورهای اسلامی ورسانه ها خواست برای نجات جان این افراد به رژیم صهیونیستی فشار آورند. این مرجع اعلام کرد: وضعیت هفت تن از این افراد که از حدود چهل روز پیش دراعتراض به حکم بازداشت خودسرانه خود توسط صهیونیستها در اعتصاب غذا به سر می برند بسیار وخیم است ، آنان همچنان در زندان انفرادی بسر می برند و اداره زندانهای رژیم صهیونیستی از اعزام آنها به مراکز درمانی خودداری می کند.این مرکز بر لزوم تحرک واقدام سریع در همه همه سطوح محلی و بین المللی دراین رابطه تاکید کرد و افزود: حکم بازداشت اداری این افراد فراتر از همه قوانین و بدون تفهیم اتهام و درقالب پرونده های محرمانه صادر شده است، از همه مجامع حقوق بشری می خواهیم صهیونیستها را تحت فشار قرار دهند تا به خواسته برحق این زندانیان تن داده و حقوق قانونی آنان را رعایت کند.بازداشت اداری یا خودسرانه فلسطینیان همان حکم توقیف بدون محاکمه است که به مدت یک تا شش ماه صورت گرفته و رژیم صهیونیستی به بهانه های مختلف از جمله محرمانه و امنیتی بودن، مدت آن را برای برخی زندانیان تمدید می کند. حملات رژیم صهیونیستی به اسیران اداری که روزانه تحت شکنجه قرار می گیرند، اغلب منجر به تمدید دائمی بازداشت ها می شود.

ایرنا به نقل از خبرگزاری معا فلسطین می نویسد، جبهه آزادیبخش فلسطین پیش از این با صدوربیانیه ای خواستار تقویت هماهنگی با جنبش بین المللی تحریم و حمایت از اعتصاب اسیران اداری و پرونده اسیران فلسطینی به طور کلی شده بود.این جبهه از رسانه های خبری عربی و فلسطینی خواست با پوشش دادن اعتصاب اسیران اداری، پیام رنج ها و دردهای آنها را به گوش جهانیان برسانند.بر اساس آمار شورای امور اسیران و آزادگان، در حال حاضر شش هزار اسیر فلسطینی از جمله 480 اسیر اداری در 20 زندان رژیم صهیونیستی در بازداشت به سر می برند. دفتر حقوق بشر سازمان ملل در آوریل (فروردین/اردیبهشت) سال جاری نیز درباره تداوم بازداشت های خودسرانه توسط مقام های صهیونیست ابراز نگرانی کرده بود.این نهاد بین المللی از رژیم اشغالگر خواست یا اسرای بازداشتی به این شیوه را تفهیم اتهام و محاکمه کند و یا آن ها را بدون فوت وقت آزاد نماید.بر اساس رسانه های فلسطینی، حدود 500 اسیر فلسطینی در حال حاضر به همین شیوه در بازداشت رژیم صهیونیستی بسر می برند که 18 نفرشان نمایندگان پارلمان فلسطین هستند.'الضمیر'، گروه حامی حقوق اسرای فلسطینی، نیز اعلام کرد که سازمان زندان های رژیم صهیونیستی به صورت نظام مند سیاست بی توجهی به وضعیت بازداشت شدگان فلسطینی را دنبال می کند. شمار اسرای فلسطینی بیمار در بند رژیم صهیونیستی یک هزار و 800 نفر است که 85 نفرشان با مشکلات و بیماری های مزمن مانند، سرطان، فلج و بیماری های اعصاب و روان دست به گریبان هستند.
سازمان های حقوق بشری برآورد می کنند که از زمان آغاز انتفاضه مسجدالاقصی در سال2000 تا سال 2008، 17 اسیر فلسطینی بر اثر بی توجهی در زندان های رژیم صهیونیستی جان داده اند.
الضمیر اضافه کرد که پزشکان مشغول در مراکز بازداشت و بازجویی رژیم صهیونیستی از ترس از دست دادن کارشان معمولا موارد شکنجه و یا بدرفتاری را به مقام های مربوطه گزارش نمی کنند.
بر اساس اعلام مرکز مطالعات اسرای فلسطینی، از ابتدای سال 2015 میلادی (دی 1393) تا ماه مه (اردیبهشت/خرداد) مقام های صهیونیست بیش از 300 حکم بازداشت خودسرانه برای فلسطینیان صادر کردند که در قیاس با مدت مشابه سال گذشته، شش برابر افزایش یافته است. این آمار گویای آن است که رژیم صهیونیستی به رغم وعده های پوچ در زمینه محدود کردن بازداشت های خودسرانه و تعدیل آن ها مطابق معیارهای بین المللی، همچنان از این طریق به سرکوب و تهدید فلسطینیان ادامه می دهد.
اعتصاب غذا این روزها در رسانه های جهان به عنوان فصل جدید مقاومت ملت فلسطین در برابر اشغالگران معرفی می شود؛ مقاومتی که با وجود ماهیت غیرخشونت آمیز آن تاکنون دستاوردهای بزرگی را در جلب توجه جهانیان به ظلم و ستم رژیم صهیونیستی و نقض حقوق اولیه فلسطینیان به همراه داشته است.

“ وضعیت بحرانی 17 زندانی اعتصاب کننده فلسطینی ”